Posturi asistenti medicali Germania

MyProHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

MyProHR recruteaza asistenti medicali cu experienta si buni vorbitori de limba germana pentru partenerii si colaboratorii sai din Germania. Un avantaj au candidatii care au obtinut Anerkennung-ul, interviurile se organizeaza intr-un timp foarte scurt.

CERINTE

- Dorinta de a incepe o cariera in domeniul medical, in Germania
- Educatia profesionala ca si asistent medical / ingrijire a persoanelor varstnice
- Diploma de asistent medical
- Certificat de conformitate
- Cunostinte de limba germana, nivel B2
- Experienta ca si asistent medical de minimum 1-2 ani
- Disponibilitate imediata

BENEFICII OFERITE

Cazare, transport platit

Cautam medici rezidenti si specialisti pentru clinici partenere in Germania si Elvetia.

Suntem specializati pentru a va gasi un job in urmatoarele domenii:
1.Medicina Interna (include subspecializarile gastroenterologie, hematologie, oncologie,cardiologie, nefrologie,pneumonologie,reumatologie, medicina geriatrica, angiologie)
2.Neurologie
3.Anestezie
4.Chirurgie generala
5.Psihiatrie