Personal - Vase de croaziera pe raurile Europene

365 JOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sunteti adeptul calatoriilor, vreti sa experimentati lucruri noi si sa vizitati toate colturile Europei? Doriti sa va faceti o cariera alaturi de profesionistii din domeniul HoReCa?
Atunci un loc de munca pe un Vas de Croaziera este ce aveti nevoie!

Puteti opta pentru un loc de munca pe vase de croaziera pe rauri si fluvii din Europa.

Se ofera pe langa salar si tips 100 Euro/luna extra - bani de vacanta
Contract: 6-9 luni.
Data de start: februarie-martie 2011.
Ore de lucru: 10-12 ore/ zi
Fara zile libere
Inscrierile si interviurile au loc in luna Noiembrie si Decembrie 2010.

Chelner in restaurant - sarcini:
Responsabil cu asigurarea mancarii si/sau a bauturii a pana la 20 de pasageri in sala de restaurant sau o parte a salii de asteptare-relaxare
Responsabil si co-responsabil de curatarea unor parti din restaurant, birouri sau camere de lucru, condorm sarcinii (job-uri adiacente)
Co-responsabil pentru curatirea veselei de sticla a restaurantului
Salutul tuturor pasagerilor in restaurant la inceputul si la sfarsitul fiecarei mese.
Co-responsabil de atingerea si mentinerea standardelor RC in restaurant si bar.
Ajutor la incarcarea proviziilor pe vas.
Co-responsabil de manevrarea corecta a intregului stoc de mancare si a echipamentului din bar si restaurant.
Co-responsabil pentru verificarea, distribuirea si in caz ca este necesar inlocuirea materialului tiparit, flori sau alte decoratiuni din restaurant.
Asistenta la preluarea inventarului conform directivelor companiei
Diferite indatoriri de pregatiri inainte de si la sfarsitul sezonului
Comunicare activa cu pasagerii in restaurant pentru a obtine feedback, ca si generarea de fonduri prin recomandare.
Responsabil de incasarile zilnice
Asistenta la activitatile (F&B-mancare si bautura)(cocktail-uri, petreceri de bun venit si de adio, ceaiuri de dupa amiaza, etc), si alte functii speciale
Cooperare la manevrarea bagajului daca este necesar, la indicatiile supraveghetorului
Cooperare in alte departamente daca este necesar, la directiva supraveghetorului.

CERINTE

Nivel bun de limba GERMANA
Varsta: intre 18 – 37 de ani
Experienta anterioara pe un post de chelner/ospatar

BENEFICII OFERITE

- Contractele de munca pe Vasele de Croaziera ofera salarii intre 600 - 1400 Euro lunar
- Tipsurile difera de la vapor la vapor si sunt intre 200 - 700 Euro lunar.
- Bani de vacanta: 100 Euro lunar
- Salariile (pe langa banii de vacanta primiti lunar si pe langa tips) sunt:
- Chelneri 725 eur
- Bar-chelneri 725 eur
- Barmani 750 eur
- Bar-keeper 850 eur (un bartender cu functie de aprovizionare/stoc/gestiune)

- Cazare si masa sunt oferite gratuit la bordul vaselor. Cabinele sunt in general pentru 2 - 4 persoane.

Cautati oferte de locuri de munca in strainatate? Aplica online pentru locuri de munca in Anglia, Au Pair Ingrijire copii, oferte in Grecia, Cipru, Criuse Ships jobs pe rauri din Europa: chelneri, barmani, bucatari, ajutor de ospatar, cameriste.
www.transylvania-jobs.com - Locuri de munca in strainatate