Personal Medical GERMANIA

Europakraft Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Personal medical (Asistente Medicale si Personal de Ingrijire)

Societatea Europakraft Jobs recruteaza pentru clientul sau asistenti generalisti sau personal de ingrijire pentru centre medicale din Germania.

CERINTE

Cerinte:

- Limba germana la nivel conversational;
- Atestate, diplome etc. din care sa reiasa formarea profesionala in domeniu; (copii)
- Disponibilitate pentru relocare permanenta in Germania;
- Experienta de lucru constituie un avantaj.

* Se ofera cursuri de germana gratuite in Timisoara si alte judete pentru persoanele dornice de o colaborare.

Atentie!
Conform legii germane, atestatele si diplomele in domeniul medical nu se recunosc automat, ci se verifica de catre autoritati daca acestea se considera ca fiind echivalente unor calificari germane sau nu.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:

- Contract pe perioada nedeterminata, direct la angajator german;
- Salarizare negociabila in functie de cunostinte si calificari;

Locatia: Sudul, vestul si nordul germaniei in spitale, clinici si servicii de asistenta medicala

Costurile pentru traducerile efectuate in Romania sau Germania se acopera de angajator, dupa un minim de 3 luni de activitate in cadrul centrelor medicale. ( traducerea documentelor necesare pentru angajare)

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare personal pentru munca in strainatate.