Persona pentru montaj/intretinere/reparatii constructii metalice

Klotz Metallbau GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de persoane pentru angajare in Germania, cu experienta de cel putin 5 ani in domeniul constructiilor metalice. In principiu suntem interesati de persoane care deja vorbesc limba germana, dar suntem dispusi sa acordam o sansa si persoanelor cu experienta bogata in acest domeniu si cu dorinta de a invata limba, lucruri noi si de a se dezvolta profesional.

Interviurile se vor tine undeva in luna August 2013, iar angajarile se vor face undeva la sfarsitul anului 2013.

CERINTE

CERINTE:
-experienta de cel putin 5 ani in domeniu
-diploma de absolvire a unei unitati de invatamant in domeniul electric/constructii metalice/lacatus mecanic etc.
-limba germana: nivel incepator
-disponibilitatea de a lucra in strainatate
-lucrul in echipa si pe cont propriu
-cunostinte in citirea de planuri/schite/desene tehnice
-cunostinte a sistemelor de profile: Schüco, Wicona si a sistemelor de inchidere si miscare: Dorma, Esco, Geze, G-U etc., precum si a sistemelor de aspirare a fumului (de exemplu: Hekatron) sunt un anvantaj
-nici o problema la lucrul la inaltime/pe schela
-permis de conducere cat. B, preferabil si E

RESPONSABILITATI:
-instalatii/repatatii/intretineri electrice de toate felurile (usi automate, sisteme de protectie solara, sisteme de inchidere, sistemele de incendiu ale usilor, controlul accesului etc.)
-activitati de intretinere si control a diferite instalatii electrice
-activitati de montare si reparatii/intretinere constructii metalice
-activitati premergatoare montajului elementelor metalice
-productia de ferestre, usi, fatade

BENEFICII OFERITE

REMUNERATIE :
-salariul brut: 8-9 Euro /ora
-diurna: 16 Euro in cazul in care petreceti 24 ore pe santier
-posibilitatea de avansare si specializare
-avantajul de a lucra intr-o firma cu vechime si renume pe piata germana

Suntem o firma cu o vechime de ca. 25 de ani pe piata germana si ne desfasuram activitatea in domeniul constructiilor metalice (ferestre, usi, instalatii de protectie solara, fatade,pereti etc.). Firma noastra se numeste Klotz Metallbau GmbH (pentru mai multe informatii va rugam sa accesati pagina noastra de internet: www.metallbau-klotz.de )