Persoana pentru productie de fatade pereti cortina, alucobond, ventilata etc

Persol GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de persoane pentru angajare in Germania, cu experienta de cel putin 5 ani in montajul de constructiilor metalice (productie si montaj de diferite tipuri de fatade/ferestre/usi/sisteme de protectie solara etc.). In principiu suntem interesati de persoane care deja vorbesc limba germana, dar suntem dispusi sa acordam o sansa si persoanelor cu experienta bogata in acest domeniu si cu dorinta de a invata limba, lucruri noi si de a se dezvolta profesional.

ATENTIE!!! Nu se percep nici un fel de comisioane!

RESPONSABILITATI:
-activitati de montare/productie constructii metalice
-activitati premergatoare montajului/productiei elementelor metalice
-productia de ferestre, usi, fatade

CERINTE

CERINTE:
-experienta de cel putin 5 ani in domeniu
-diploma de absolvire a unei unitati de invatamant in domeniul constructii metalice/lacatus mecanic etc.
-limba germana: nivel incepator
-disponibilitatea de a lucra in strainatate
-lucrul in echipa si pe cont propriu
-cunostinte in citirea de planuri/schite/desene tehnice
-cunostinte a sistemelor de profile: Schüco, Wicona si a sistemelor de inchidere si miscare: Dorma, Geze, G-U etc., precum si a sistemelor de aspirare a fumului (de exemplu: Hekatron) sunt un anvantaj
-nici o problema la lucrul la inaltime/pe schela
-permis de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

REMUNERATIE :
-salariu brut pe ora: 8,5 Euro/ora
-posibilitatea de avansare si specializare
-avantajul de a lucra intr-o firma cu vechime si renume pe piata germana

Firma Persol GmbH este o firma noua de leasing/intermediere de personal, cu sediul in Germania, Merseburg. Data infiintarii firmei noastre este 30.07.2013.
Scopul infiintarii aceste firme este oferirea posibilitatii cetatenilor tarilor Europei de Est, in special din Romania, de a se dezvolta atat profesional, cat si financiar.
Ne dorim ca relatiile de colaborare sa fie unele fructuoase de ambele parti.