Operatori_Reglori_GERMANIA

ALFA-HORIZONT

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Operatori/Reglori pentru reglarea sculelelor- matritelor de prese de pulbere matalica
alfa-Horizont pune la dispoziție posturi libere cu angajare directă într-o firmă modernă din Germania, la 100 km sud de Stuttgart, specializată în:

 fabricarea de piese prin presare de pulbere metalică, sinterizare metalurgică,
de înaltă calitate pentru industria automobilelor

Descrierea jobului:

 Se muncește în firmă, la asamblare de sisteme adiacente unui strung performant, magazii de material, din care se alimentează strungul.
 Se montează componente mecanice și senzori electronici, din acest motiv este necesară cunoașterea ambelor domenii.
 După o perioadă de 6 luni se fac deplasări însoțite, iar mai târziu deplasări neînsoțite la clienți, pentru depanare sau lucrări de modificare.

CERINTE

Cerințe:

 Mecanic cu cunoștințe de electricitate-electronică, sau
Inginer de mecanică cu cunoștințe de electronică, sau
Inginer de electronică cu cunoștințe de mecanică.
 Cunoștințe despre roboți sau PLC-sunt un avantaj
 Cunoștințe de bază de limbă germană sunt necesare

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru oferă:

 Retribuție financiară motivantă
 Contract de muncă german pe perioadă nedeterminată

Firma alfa-Horizont GmbH& Co.KG oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar integrarii in sistemul german.

alfa - Horizont, specializată in resurse umane, recrutează personal calificat în România, în special pentru industria constructoare de maşini din Germania.

alfa- Horizont România,înregistrată la Oficiul Național al Registrului Comerțului, având cod unic de înregistrare 33382845, este parte a companiei alfa-Horizont GmbH & Co. KG din Germania,iar aceasta are ca scop realizarea unei legături profesionale între România și Germania, asigurând un proces de recrutare bazat pe respectarea intereselor atât ale clienților cât și ale candidaților.

Datorită legăturilor create cu reprezentanții companiilor angajatoare, vă garantăm accesul într-o firmă de succes, cu deschidere către noi colaborări cu specialiști din afara teritoriului german.

Oferim candidaților tot suportul pentru integrarea în sistemul social german, sprijinim și luăm parte la toate demersurile necesare unei temeinice activități și colaborări în Germania, și de asemenea oferim consultanță pe parcursul întregului proces de recrutare.