Job expirat

Căutăm:

Îngrijitor persoane vârstnice Germania

Pentru clienţii noştri renumiţi din sudul Germaniei căutăm cu disponibilitate imediată

Îngrijitor/oare persoane vârstnice cu normă întreagă

Responsabilităţile dvs. includ:

  documentarea modului de îngrijire şi colaborarea cu asistenţii/ele medicali/e

 îngrijirea generală de bază a locatarilor şi pacienţilor participarea în cadrul măsurilor de mobilizare terapeutice

 însoţirea şi îngrijirea locatarilor şi a rudelor acestora

Ne dorim:

 pregătire profesională de 1 an, finalizată, ca îngrijitor persoane varstnice (m/f/d) sau mai mulţi ani de experienţă profesională

 cunoştinţe de limbă germană la nivel conversațional (începând cu nivelul A2) absolut necesare

 cunoştinţe de specialitate cuprinzătoare şi de actualitate

 siguranţă şi empatie în comportamentul cu oamenii

 flexibilitate

 disponibilitate pentru deplasări la nivel naţional

În schimb primiţi de la noi

 un salariu de bază brut între 1972 si 2199 euro

 bonificaţie suplimentară pentru masă pe zi între 8 si 15 euro

 bonus pentru munca în ture, duminica, în zilele de sărbătoare, precum şi în turele de noapte

 slujbe în centrele de îngrijire exclusive ale diferitelor instituţii de finanţare

 organizarea şi preluarea diferitelor cheltuieli de cazare suportate

 organizarea şi plata călătoriilor

 program de lucru flexibil, care să corespundă posibilităţilor dvs. individuale

 O persoană de contact din echipa noastră consacrată de asistenţă medicală, care vă stă la dispoziţie şi în afara programului de lucru.