Îngrijitor(oare) de bătrâni la domiciliu în Germania

Acuritas OHG

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Îngrijirea bătrânilor
- Activități casnice
- Asistență socială

CERINTE

- motivație și sinceritate
- cunoștințe (cel puțin) satisfăcătoare de limba germană
- experiență în îngrijirea de bătrâni

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a lucra în Germania chiar și mai mult de 6 luni
- asigurare de sănătate germană
- contribuție la pensie
- o atmosferă de lucru plăcută
- support înainte / în timpul și după șederea dumneavoastră
- cursuri de perfecționare regulat
- suportarea cheltuielilor de transport cu autobusul

Firma Acuritas este o firmă germană, care oferă servicii de îngrijire de batrâni la domiciliu.

Scopul nostru este, să oferim oamenilor o viață independentă în casa lor, chiar și în situațiile care necesită o îngrijire intensivă. Serviciile noastre sunt diverse și personalizate pentru fiecare client în parte pentru a se potrivi în întregime persoanei de care avem grijă și pentru a-i oferi o viață cât mai placută.

Acuritas preia activitățile casnice, se îngrijește de igiena corporală, punând accent deosebit pe îngrijirea personală, pentru a permite o participare cât mai activă la viața socială.