Îngrijitoare de bătrâni Germania

GoWork.pl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Data plecării: 30.04.2015
Suntem în căutarea unei îngrijitoare pentru doamna Karoline (73 de ani, 65kg, 163 cm,gradul al III-lea de invaliditate). Se mișcă cu ajutorul plimbătorului, îi trebuie ajutor la ridicare. Acesta este după un accident vascular cerebral.
Responsabilități:
Responsabilitățile principale sunt legate în primul rând de activități de igienă, schimbarea scutecelor-chiloților, îmbrăcare, dezbrăcare. În plus, gătirea meselor sau ajutor în consumarea lor, spălare, călcare, cumpărături sau curățenie în casă. De asemenea îngrijitoarea o va duce cu mașina pe bătrânică.

CERINTE

De la candidat așteptăm:
- comunicativ în limba germană
- răbdare și un temperament calm
- implicare în muncă, experiență
- permis de conducere B activ

BENEFICII OFERITE

- asigurare
- muncă legală și sigură
- salariu atractiv
- lucru adaptat la predispozițiile și așteptările candidaților
- garantăm cazare și mâncare
- acoperirea costurilor de călătorie în ambele părți
- oferim coordinator și sprijinirea echipei noastre

Persoanele interesate vă rugăm a trimite email la adresa recrutare@gowork.pl sau otilia.matica-szatkowska@gowork.pl
Asteptăm CV-urile dumneavoastră!

Gowork.pl este o agenție de recrutări poloneză care se ocupă cu recrutarea personalului din domeniul ingrijirii persoanelor vârstnice din Germania. Din anul 1995 de când agenția și-a început activitatea în acest domeniu și-a extins spectrul nu numai în toată Polonia ci și în Bulgaria sau România. Persoanele care sunt interesate sã lucreze ca îngrijitor de persoane vârstnice pot sã ia legãtura cu noi prin e-mail, telefon sau prin pagin noastrã de web.
Consultanții noştri vor rãspunde cu siguranțã la astfel de interpelãri, iar atunci începe procesul de recrutare.