Munca sigura in Germania

Promedica24 Sibiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIEREA COMPANIEI:
Compania Promedica24 este lider de piata in domeniul serviciilor de ingrijire a persoanelor varstnice in Europa de Vest . Incepand cu anul 2004 angajam cu success ingrijitori si ingrijitoare pentru persoane in varsta sau bolnave. Asiguram cu profesionalizm si pe o arie cuprinzatoare cea mai buna calitate a ofertelor noastre, motiv pentru care ne-au aratat incredere peste 6000 de ingrijitori/toare.

RESPONSABILITATI:
- Ingrijirea persoanelor varstnice la domiciliul acestora. Incluzand: menajul locuintei, pregatit mancare, supravegherea persoanei in varsta,ajutor la cumparaturi, insotire la vizitele medicale. Administrarea medicatiei in caz de nevoie;

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
Solicitam candidatiilor sa detina:
- Cunostiinte reale de limba germana la nivel conversational;
- Experienta minim 3 luni de zile(in familiei sau in afara familiei) in ingrijirea persoanelor in varsta sau bolnave;
- Permis de conducere cat B (optional);
- Rabdare si intelegere in relatia cu ceilalti.

BENEFICII OFERITE

Oferim:
- Salariu net lunar intre 800-1200 EURO
- Angajari legale si sigure
- Asigurare medicala. In plus beneficiati de o asigurare de sanatate privata pentru cazurile medicale de urgenta.
- Transport gratuit Romania-Germania-Romania
- Cazarea si masa asigurata
- Suport 24/24 pe toata perioada contractului.
Posibilitatea de a lucra imediat si fara taxe si comisioane.
Pentru informatii suplimentare, ne puteti contacta la:
Tel: 0369 435 890 Molbil: 0771466107

Promedica24 a inceput activitatea in anul 2004 drept raspuns la cererea de servicii medicale si de ingrijire crescuta, legata de procesul de imbatrinire a societatii in Europa de Vest. Oferim servicii medicale si de ingrijire pentru clienti individuali si pentru institutii in Germania si in Polonia. Fiind o firma care se dezvolta dinamic, ne pregatim sa intram si pe alte piete.