MOTOSTIVUITORISTI GERMANIA

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Brains Consulting recruteaza pentru clientii sai:

Partenerii noştri din Germania caută MOTOSTIVUITORISTI cu expirienţă si cu bune cunostinte de limba germana.

Tara: Germania
- regiunea: Niederbayern Dingolfing –Landshut-Freising

Locuri: vacante 40

Tip post: Full time

CERINTE

Cerinte:
- experienta in domeniu de minim 2 ani OBLIGATORIE;
- certificat ATESTAT ISCIR de motostivuitorist (valid);
- apt pentru munca;
- disponibilitate de a lucra in schimburi;
- capacitate de lucru in echipa;
- seriozitate si responsabilitate;
- orientare spre rezultate.

Nivel conversational limba germane (cunostinte de nivel B1 a limbii germane).

ATENTIE!!! Inainte de angajare se va sustine un interviu in limba Germana cu angajatorul in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului.

Responsabilitati:
- Incarcare si descarcare marfuri din camioane,amplasarea marfurilor pe locatii,pregatirea marfurilor pentru livrare.
- incarcarea si descarcarea la timp a marfii;
- manipularea fara pierderi sau deteriorari;
- respectarea programului de lucru si a pauzelor;
- respectarea regulamentului intern;
- urmarea instructiunilor de lucru intocmai;
- raportarea imediata a oricarei probleme aparute, superiorului direct.
-se lucreaza in incinta, pe motostivuitor electric.

NU PERCEPEM TAXE SI COMISIOANE!!!!

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- CONTRACT DE MUNCA LEGAL pe perioada nedeterminata, in conformitate cu standardele germanecu o perioada de proba de 3 luni.
- ASIGURARE MEDICALA

Salarizare: de la 9,07 € brut/Ora, plus bonusuri de tura, de week-end, de sarbatori legale, plata orelor suplimentare se face in conformitate cu legislatia germana in vigoare. Conform legislatiei germane, persoanele casatorite, prin prezentarea certificatului de casatorie tradus si legalizat beneficiaza de impozite mai mici.
Salariul se renegociaza dupa primele 3 luni.

Cazare: asigurata de angajator contra cost. Exemplu: nivelul cazari este in camere cu doua paturi, bucatarie si baie comuna. pret intre 230-275 €, complet cu caldura si curatenie.
T
ransportul spre Germania va fi organizat de Angajator.

PROGRAM LUCRU: LUNI-VINERI 8 ORE/ ZI

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.