Medici UE

MyProHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Myprohr este o companie de recrutare si plasare a personalului medical din Romania pentru Germania.

Recrutam absolventi, medici rezidenti si medici specialisti pentru spitale si clinici private din Germania.

- Domenii de specialitate: Medicina Generala, Medicina Interna, Anestezie si Terapie Intensiva, Radiologie, Neurologie, Gastroenterologie, Chirurgie, Ortopedie, Cardiologie, Ginecologie, Oftalmologie, Geriatrie, ORL , Oncologie, Dermatologie, Medicina de Urgenta sau Psihiatrie
- Aceste locuri de munca se adreseaza atat medicilor care doresc sa inceapa sau sa continuie specializarea, cat si medicilor specialisti intr-o clinica din Germania.

CERINTE

- Diploma de licenta a Facultatii de Medicina
- Diploma de medic Specialist (daca este cazul)
- Certificat de conformitate obtinut cu avizul Ministerului Sanatatii
- Cunostinte de limba straina: limba germana- nivel avansat (B2-C1)
- CV actualizat si detaliat in limba germana

BENEFICII OFERITE

Cautam medici rezidenti si specialisti pentru clinici partenere in Germania si Elvetia.

Suntem specializati pentru a va gasi un job in urmatoarele domenii:
1.Medicina Interna (include subspecializarile gastroenterologie, hematologie, oncologie,cardiologie, nefrologie,pneumonologie,reumatologie, medicina geriatrica, angiologie)
2.Neurologie
3.Anestezie
4.Chirurgie generala
5.Psihiatrie