Medici specialisti si rezidenti Medicina Muncii Germania

tw.con.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este companie specializata in servicii de medicina muncii care are mai multe filiale atat in Ruhrgebiet (NRW), cat si in Berlin, Sachsen, Niedersachsen, Hessen si Bayern.
Compania ofera servicii de medicina muncii atat concernelor, cat si firmelor mai mici. Medicii de medicina muncii angajati sunt prezenti la sediul firmelor-client, dar si in cabinetele proprii.

Pentru mai multe filiale cautam

Medici specialisti sau rezidenti Medicina Muncii

CERINTE

• Licentiat al facultatii de medicina
• Cunostinte foarte bune de limba germana, cel putin nivel B2
• Ca medic specialist: certificat de medic specialist medicina muncii
• Ca rezident: cel putin 2 ani de rezidentiat in medicina de familie sau medicina interna
• Permis de conducere (B)

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru va ofera:
• Posibilitatea de a profesa si a trai in zone atractive din NRW, Bayern, Berlin sau in Leipzig, Dresden si alte orase
• Masina de serviciu care poate fi folosita si in scop privat
• Mediu de lucru profesionist si dotare la cel mai inalt nivel
• Compensatie baneasca atractiva

Clientul nostru va ofera posibilitatea de a continua rezidentiatul in medicina muncii. In acest sens, este obligatoriu sa aveti cel putin 2 ani de rezidentiat in medicina interna efectuati in spital sau in medicina de familie. Dupa recunoasterea acestei perioade, clientul nostru va ofera posibilitatea de a continua inca 3 ani de rezidentiat in medicina muncii, in final obtinand titlul de medic specialist medicina muncii.

Avantajele Dvs.:
• Beneficiati de serviciile noastre in mod GRATUIT
• Ne ocupam de toate formalitatile necesare angajarii Dvs. (recunoasterea dreptului de libera practica, recunoasterea titlului de medic specialist)
• Veti avea sprijinul nostru pe parcursul intregului proces de recrutare si intregrare la noul loc de munca

Asteptam CV-ul Dumneavoastra pe adresa de e-mail: alina.wendel@twcon.de.
Pentru intrebari si detalii, va stam la dispozitie la telefon: 021 5692520.

tw.con. este o societate germano - romana specializata in plasarea de forta de munca inalt calificata, in special medici si specialisti IT din diferite state EU pentru Germania.
Pentru mai multe informatii, va rugam, vizitati pagina noastra in limba romana: www.twcon.ro.

tw.con. este o societate germană specializată în plasarea de forţă de muncă înalt calificată în Germania.