MEDICI SPECIALISTI / REZIDENTI MEDICINA FAMILIE SI INTERNE - Germania

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

MEDICI SPECIALISTI / REZIDENTI (in a 2-a parte a formarii profesionale)
MEDICINA FAMILIE / MEDICINA INTERNA – GERMANIA

Descrierea postului
Medicină internă și / sau generală

Un foarte bun centru medical de îngrijire primară în Turingia urmărește să consolideze echipa si cauta
- specialist sau rezident în formare avansată (m / f) pentru medicina interna și / sau generala/de familie.
Praxisul / centrul medical este echipat cu facilități moderne și oferă o gamă largă de servicii de diagnosticare și terapii de medicină generală si medicina interna, inclusiv testarea funcțiilor pulmonare, măsurarea tensiunii arteriale pe termen lung, înregistrare EKG pe termen lung, cu ultrasunete, servicii de prevenire a cancerului - inclusiv de screening a cancerului de piele.

CERINTE

Candidatul ideal:
• Un medic specialist / rezident in a 2-a parte a formarii profesionale (m / f) de medicina generala și / sau medicina interna - dedicat
• bun cunoscator al limbii germane – minim nivel B2
• Certificat de Conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii din Romania
• Participarea activă la o echipă unita și profesională
• O personalitate orientată spre echipă, cu o metodă de lucru structurată și independentă
• Competență socială ridicată și empatie față de pacienți și rudele acestora

BENEFICII OFERITE

Locul de munca vă oferă:
• O activitate interesantă și variată în sălile bine amenajate
• spectru larg de diagnostic și terapie
• Libertatea de afirmare și dezvoltare
• niciun risc financiar sau antreprenorial comparativ cu activitatea pe cont propriu
• O atmosferă de lucru foarte plăcut și prietenos
• Programul de lucru prietenos - Cu normă întreagă, cu programare
• O remunerație atractivă + puțin serviciu de noapte și week-end, dar foarte bine plătit

Centrul medical / praxis este situată într-un oraș de familie, în Turingia, imediat lângă autostradă. Zona înconjurătoare oferă spații de recreere excelente, cu facilități atractive pentru petrecerea timpului liber, educațional și cultural.

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.