medici specialisti, medici absolventi si rezidenti - Germania

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

BRAINS CONSULTING este o firma cu multa experienta in recrutarea de personal medical pentru clinici si spitale publice si private din Germania..
Recrutam :

pentru inceperea/continuarea rezidentiatului in Germania in urmatoarele SPECIALIZARI:- ATI, Patologie, Medicina Generala, Neurologie, Psihiatrie, Radiologie, Dermatologie, Medicina Interna, Cardiologie, Gastro – Enterologie, Ginecologie, Pediatrie, Geriatrie, Oncologie, etc;

PENTRU SPITALE PUBLICE SI PRIVATE IN TOATE REGIUNILE!!!

CERINTE

CERINTE:
• Certificat de Conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii
• Diploma de medic specialist (unde este cazul)
• Diploma de licenta a Facultatii de Medicina
• Cunostinte de limba straina: Lb Germana - minim B2 cu certificat

BENEFICII OFERITE

OFERTA:
• Durata contractului: perioada nedeterminata
• Salariul anual Brut:
 intre 55.000 – 93.000 Euro /an pentru medici specialisti + orele de garda
 38.000 Euro pentru medici rezidenti sau absolventi + orele de garda
• Programul de lucru: 40 ore/saptamana + orele de garda
• Concediul anual: 30 zile /an
• Orele suplimentare se indexeaza conform legislatiei in vigoare.

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.