Medici Specialiști pentru Germania

tw.con.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clienții noștri: clinici private, centre medicale și praxis-uri din Germania, căutăm medici specialiști.

Nivelul salariului unui medic angajat într-un centru medical este, de regulă, mai mare decât în spitale (între 20% și 200% mai mult), la un program normal de 40 ore/săptămână, fără gărzi.

Există posibilitatea preluării unui praxis sau participare în cadrul unei clinici private. Datorită numărului mare de medici care se retrag la pensie, condițiile de preluare a unui praxis sunt convenabile. Preluând praxis sau având participare, programul de muncă este normal, fără gărzi, beneficiind de cel puțin 6 săptămani concediu de odihnă pe an, la 20-50% câștig mai mare decât un medic angajat în aceeași specializare.

Oferim cursuri de limba germană candidaților care încă nu au atins nivelul B2. Aceste cursuri de limbă sunt parțial suportate de către stat, îndeplinind anumite condiții. Dacă sunteți interesați să urmați aceste cursuri, vă oferim cu plăcere detalii.

CERINTE

Pentru clienții noștri căutăm

Medici Specialiști
care doresc să trăiască și să profeseze în Germania, având următoarele specializări:

 Medicină de familie
 Oftalmologie
 Nefrologie
 Anatomie Patologică
 Pneumologie
 ORL
 Microbiologie
 Ginecologie
 Cardiologie

Ne bucurăm să primim aplicații ale medicilor specialiști și din alte specializări decât cele menționate, având în vedere că permanent primim solicitări interesante.

BENEFICII OFERITE

Vă oferim:
• Posibilitatea de câștig deosebit
• Cursuri de limbă germană (îndeplinind condițiile solicitate)
• Loc de muncă în zone atractive, cu precădere în vestul Germaniei, în landuri ca Nordrhein-Westfalen, Baden-Württemberg sau Hessen, având legătură cu marile aeroporturi.

Avantajele Dvs.:
• Serviciile noastre pentru candidați sunt GRATUITE
• Ne ocupăm de toate formalitățile necesare angajării Dvs. (recunoașterea dreptului de liberă practică, recunoașterea certificatului de medic specialist)
• Vă oferim sprijinul nostru pe parcursul întregului proces de recrutare, dar și pe perioada ulterioară angajării Dvs.
• Vom ţine cont de dorinţele Dvs. și vă vom ajuta în alegerea locului de muncă potrivit pentru Dvs. din oferta noastră
• Vă ajutăm la căutarea unei locuințe adecvate

tw.con. este o companie germană specializată în plasarea de forță de muncă înalt calificată, în special medici și specialiști IT din diferite state EU pentru Germania.
Pentru mai multe informații, vă rugăm, vizitați pagina noastră în limba română: www.twcon.ro.

Ne bucurăm să primim aplicația Dvs. pe adresa: jobs@twcon.de
Pentru întrebări și detalii, cu plăcere, vă răspundem la numărul: 021 569 25 20

tw.con. este o societate germană specializată în plasarea de forţă de muncă înalt calificată în Germania.