Medici rezidenti neurologie Germania

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ne aflam in colaborare cu o clinica din vestul Germaniei, clinica unde se cauta medici neurologi rezidenti.

Specificul clinicii este reabilitare neurologica si ortopedica.
In atentia departamentului de neurologie se afla afectiunile neurologice care cer un tratament profesional in urma unei interventii chirurgicale/ alt eveniment declansator. Aceasta perioada de recuperare este foarte importanta pentru viitorul fiecarui pacient.
130 de paturi sunt destinate pacientilor cu astfel de afectiuni, peste 1400 de persoane beneficiind, anual, de serviciile departamentului de neurologie.

Afectiuni tratate:
contuzii;
accident vascular cerebral si alte boli cerebrovasculare;
scleroza multipla;
boli neurodegenerative;
convulsii;
tulburari de adaptare in tulburari neurologice cronice;
coma;
afazie, tulburari de limbaj;
dizartrie;
boli inflamatorii si degenerative ale SNC;
diferite sindroame;
etc.

CERINTE

Sunteti persoana potrivita pentru acest post daca ati absolvit Facultatea de Medicina si aveti un interes crescut pentru domeniul neurologiei, daca sunteti medic rezident pe neurologie sau daca doriti sa incepeti un rezidentiat nou in Germania, pe neurologie.
Sunt obligatorii cunostintele de limba germana si un certificat lingvistic nivel B2 (daca nu il aveti inca, putem discuta, in perspectiva obtinerii acestuia).

BENEFICII OFERITE

Sunt doar cateva informatii despre clinica, va invit sa discutam daca sunteti in cautarea unui post de medic rezident neurolog in Germania.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.