Medici Rezidenti in Germania

BRILLIANT RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sunteti medic, proaspăt absolvent sau cu câțiva ani de
experiență și doriți să faceți specializarea în Germania?

Selectăm Medici pentru următoarele specializări
din Renania de Nord-Westfalia:

• Chirurgie vasculară
• Gastroenterologie
• Oncologie
• Geriatrie
• Reumathologie
• Medicina Internă

Descrierea postului:

Învățământul suplimentar medical (registrator specialist) durează între 5 și 6 ani, dar aceasta depinde de Zona de expertiză. Educația vă este oferită de medici naționali din camera de formare autorizată , de medici într-un centru universitar, un Spitalul Universitar sau o instituție de sănătate autorizată. Acest lucru poate include practica stabilită de un medic.
În timpul lor de educație ca asistenți de formare, medicii trebuie să se conformeze catalogului, care este determinat în ordinea de formare sau în orientările privind conținutul formării.
Dupa aceea vă puteți înregistra pentru examenul de specialitate, la Asociația Autorizarea de Stat pentru probleme medicale (Landesärztekammer).

În timpul unui examen oral, comisia de examinare decide daca treceţi examenul anual sau nu.
Juriul este format din doi medici de subiect și unul din alt subiect. Dupa ce treceţi examenul, Asociația de Stat Autorizație pentru problemele medicale (Landesärztekammer) emite certificatul de Recunoaștere (medic specialist).
În Germania, este permis să vă numiţi medic specialist doar dacă promovaţi acest examen de specialitate pentru a primi asocierea dvs. de Autorizație de Stat pentru Probleme Medicale (Facharzt).

Beneficii:

• O atmosferă de lucru colegiala .
• Promovarea pentru activități de formare generoase
• De compensare în conformitate cu prevederile AVR - noi și de pensionare
• sprijinul generos al măsurilor de formare continuă.
• Certificate eliberare garantată pentru educație și participare financiară
• Condiţii optime de muncă
• Sprijin pentru a găsi o poziție bună în Germania .
• Sprijin în obținerea licenței de liberă practică.
• Sprijin în găsirea unei locuințe la începutul șederii în Germania , suport de relocare .
• Asistență în limba germană pentru toate provocările practice de-a lungul integrării, chiar și după ce candidatul obține poziția.

Salariul este în primul an: 4.044,35 euro brut/lună

North Rhine - Westphalia , de obicei scurtat NRW , este cel mai populat oras al Germaniei , cu populația de aproximativ 18 milioane , iar al patrulea ca mărime de zonă . Cel mai mare oras este Koln . Patru din zece cele mai mari orase din Germania ; Koln , Dusseldorf , Dortmund și Essen sunt localizate în interiorul statului , precum și cea mai mare zona metropolitană a continentului european , Rin Ruhr .
Renania de Nord - Westfalia a fost format în 1946, ca o fuziune de nord Renania și Westfalia,atât în trecut părți Prusia .

CERINTE

Limba germana la nivel mediu.

BRILLIANT RECRUITMENT-agentie specializata in recrutarea si plasarea fortei de munca, inregistrata la ITM, numar de inregistrare 5595