MEDICI - GERMANIA

Petrolvalves

Job expirat

RESPONSABILITATI

PVR cauta pentru partenerul sau, important concern privat de clinici si spitale din Germania, medici specialisti, rezidenti, absolventi pentru diferite specializari:
- Medicina interna
- Neurologie
- Cardiologie
- Radiologie
- Anestezie
- Chirurgie cardio-vasculara
- Neurochirurgie
- Geriatrie
- Ortopedie de recuperare etc.

Selectia se face pe baza CV-ului.

Candidatii selectati vor sustine un interviu ce va avea loc in perioada 15-16 iunie 2013, la Bucuresti si care se va sustine in limba engleza sau germana.
Aspecte legate de locatia unde va veti desfasura activitatea le veti putea discuta la interviu cu reprezentantii germani.

CERINTE

- Diploma de absolvire in Medicina Generala
- Disponibilitate de a lucra in Germania pe o perioada mai indelungata
- Cunostintele de limba germana nu sunt obligatorii, insa constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Curs intensiv de limba germana pentru nivel B1, cu durata de aproximativ 2-3 luni, organizat online
- Curs intensiv specializat de limba germana pentru nivel B2, durata o luna, organizat in Germania
- Posibilitatea de specializare si perfectionare in cadrul unei clinici de renume din Germania
- Vizita de cateva zile la clinica concernului german inainte de semnarea contractului si in urma unui interviu telefonic (pentru aceasta perioada se asigura transport dus-intors, cazare si masa)
- Contract de munca de minimum 2 ani cu posibilitate de prelungire
- Salariu conform gradului de specializare si de incadrare medicala a statului german
- Suport logistic pana la semnarea contractului si pana la plecarea in Germania pentru inceperea lucrului
- Asistenta sustinuta din partea concernului german pentru acomodare si instalare in Germania

Nu percepem comision!

Furnizare de echipament pentru industria energetica si petrochimica si recrutare si plasare de forta de munca pentru proiecte internationale.