Medic Specialist Genetica Medicala - Germania

tw.con.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, Laborator clinic renumit, situat intr-un oras din estul Germaniei, cautam
Medic Specialist Genetica Medicala
care doreste sa traiasca si sa profeseze in Germania.
Laboratorul este dotat cu aparatura moderna si are cca. 100 de angajati. In portofoliul sau se numara peste 1000 de medici, respectiv si toate spitalele din regiune. Acopera si ofera intregul spectru de servicii privind depistarea, diagnosticarea, tratarea si recuperarea pacientilor cu afectiuni genetice. Pentru medicii interesati, exista posibilitatea efectuarii unei supraspecializari.
Regiunea este frumoasa, orasul are universitate, scoli internationale si se poate ajunge in cca. 1 ora la aeroportul Berlin.

CERINTE

Cerinte:
• Licentiat al Facultatii de Medicina
• Titlul de medic specialist genetica medicala
• Cunostinte de limba germana la nivel B2; candidatii care inca nu au nivelul B2, dar sunt interesati sa invete limba germana sunt bineveniti.
• Placerea de a desfasura consult genetic

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru va ofera:
• Sansa de a dezvolta o cariera ca Medic Specialist Genetica Medicala in Germania
• Exista posibilitatea efectuarii unei supraspecializari in domeniul Analiza molecular-genetica
• Loc de munca atractiv cu numeroase posibilitati de dezvoltare profesionala
• Compensatie baneasca foarte buna
• Lucrul intr-un mediu profesionist, cu aparatura moderna

Avantajele Dvs.:
• Beneficiati de serviciile noastre in mod GRATUIT
• Ne ocupam de toate formalitatile necesare angajarii Dvs. (recunoasterea dreptului de libera practica, recunoasterea titlului de medic specialist)
• Veti avea sprijinul nostru pe parcursul intregului proces de recrutare si intregrare la noul loc de munca

Asteptam CV-ul Dumneavoastra pe adresa de e-mail: alina.wendel@twcon.de.
Pentru intrebari si detalii, va stam la dispozitie la telefon: 021 5692520.

tw.con. este o societate germano - romana specializata in plasarea de forta de munca inalt calificata, in special medici si specialisti IT din diferite state EU pentru Germania.
Pentru mai multe informatii, va rugam, vizitati pagina noastra in limba romana: www.twcon.ro.

tw.con. este o societate germană specializată în plasarea de forţă de muncă înalt calificată în Germania.