Medic Patolog

Confidential

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

-Consultatii de specialitate si diagnosticare a pacientilor;
-Prescrierea tratamentelor, întocmirea retetelor si identificarea necesitatii de spitalizare;
-Întocmirea formularelor de internare pentru pacientii care necesita masuri speciale de îngrijire;
-Monitorizarea permanenta a pacientilor, supervizarea administrarii tratamentelor prescrise;
-Completarea si actualizarea permanenta a fisei de observatie privind starea de sanatate a pacientilor;
-Informarea pacientilor despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
-Informarea continua privind cele mai noi si eficiente metode de diagnostic si tratament din domeniu.
-Participarea la rapoartele de garda, la sedinte, consfatuiri sau congrese de specialitate.
- Răspunde de coordonarea activităţii cabinetului medical;
- Răspunde de actele pe care le întreprinde şi de deciziile luate, conform pregătirii şi în limitele competenţei profesionale;
- Să respecte reglementările în vigoare privind prevenirea, controlul şi combaterea infecţiilor nosocomiale;
- Răspunde de calitatea serviciilor oferite ;
- Respectă confidenţialitatea informaţiilor de la locul de muncă în ceea ce priveşte: pacienţii, salariile etc;
- Reactualizarea permanentă a cunoştinţelor profesionale prin studiu individual şi educaţie medicală continuă;
- Respectă codul de etică al medicului;
- Respectă şi apără drepturile pacientului;
- Respectă regulamentul de ordine interioară.

CERINTE

-Studii superioare de medicina
-Atitudine pozitiva si concilianta în relatiile cu pacientii si colegii;
-Excelente abilitati de relationare interpersonala, orientare catre pacient.
- Fara antecedente penale (se cere cazier judiciar);
- Clinic sanatos;
- Sociabilitate, rabdare, maleabilitate, adaptabilitate;

BENEFICII OFERITE

-Salariu brut: 90.000 de euro pe an;
-Cazare asigurata de angajator de la data inceperii contractului de munca;
-Decontare bilet avion
-Contract pe o perioada minima de 12 luni;
- Posibilitatea de a va aduce si familia