Medic internist in Germania

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clinica cu care colaboram face parte dintr-un lant de clinici private, unul dintre primele trei mari lanturi de clinici private din Germania. Este o clinica de reabilitare, cu 200 de paturi pentru pacienti si ofera asistenta medicala de inalta calitate.
Clinica este situata in landul Turingia, in centrul Germaniei, intr-un oras cu aproximativ 16.000 de locuitori, aflat in apropiere de orasul Erfurt.

CERINTE

Suntem in cautarea unui medic specialist internist care sa isi doreasca continuarea carierei profesionale in Germania. Sunt importante cateva cerinte:
- sa detineti diploma de medic specialist
- sa detineti un certificat lingvistic de limba germana (minim nivelul B2) sau sa faceti demersuri pentru a obtine acest certificat
- sa aveti o motivatie puternica de a profesa in Germania pe termen lung

BENEFICII OFERITE

Daca dumneavoastra sunteti in cautarea unei astfel de colaborari, sunt bucuroasa sa discutam mai multe detalii prin e-mail la adresa recrutare@jobconnect.ro sau la numarul de telefon 0747101808

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.