Loc de munca legal Germania- ingrijire persoane varstnice

GoWork.pl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam pentru domnul Edward, locuieste langa Kassel. Are 75 de ani, 180 cm, 95 km , are demente, epilepsie. Ii trebuie ajutor ca sa se ridice, se misca doar cu scaunul rulant. Trebuie vegheat pentru a nu cadea.
Responsabilitati:
ajutor casnic: mancare, cumparaturi, curatenie
transfer de la pat la scaun, ajutor in timpul consumarii meselor, vegherea in timpul noptii
mersul cu masina pe terenul Germaniei

CERINTE

Cerinte:
experienta
comunicativitate in limba germana
bine vazut carnet de conducere
fara dependente

BENEFICII OFERITE

Oferim:
asigurare
transport asigurat
cazare si mancare asigurata,salarii atractive

Gowork.pl este o agenție de recrutări poloneză care se ocupă cu recrutarea personalului din domeniul ingrijirii persoanelor vârstnice din Germania. Din anul 1995 de când agenția și-a început activitatea în acest domeniu și-a extins spectrul nu numai în toată Polonia ci și în Bulgaria sau România. Persoanele care sunt interesate sã lucreze ca îngrijitor de persoane vârstnice pot sã ia legãtura cu noi prin e-mail, telefon sau prin pagin noastrã de web.
Consultanții noştri vor rãspunde cu siguranțã la astfel de interpelãri, iar atunci începe procesul de recrutare.