Loc de munca ingrijitoare persoane varstnice

GoWork.pl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de ingrijitoare pentru domnul Horst

Domnul are 81 de ani , 90 de kg si 175 cm, are cancer si presiune arteriala, se misca numai cu ajutorul scaunului cu rotile, ii trebuie ajutor ca sa se ridice. Are probleme cu urinarea. Starea psihica normala.
Responsabilitati:
Ingrijitoarea se va ocupa de conducerea casei si cumparaturi, pregatirea meselor si ajutor ingrijitului in timpul imbracarii/dezbracarii, baii sau mergerea la toaleta. Ingrijitoarea se va ocupa si de transferul de la scaunul cu rotile la pat.

CERINTE

Cerinte:
cel putin comunicativ limba germana
experienta in ingrijirea persoanelor varstnice
implicare in indeplinirea cerintelor
carnet de conducere
bine vazut referinte

BENEFICII OFERITE

Oferim:
loc de munca intr-o firma stabila
loc de munca legal si stabil
salarii atractive
cazare si mancare la locul de munca
organizarea transportului inspre si dinspre Germania

Gowork.pl este o agenție de recrutări poloneză care se ocupă cu recrutarea personalului din domeniul ingrijirii persoanelor vârstnice din Germania. Din anul 1995 de când agenția și-a început activitatea în acest domeniu și-a extins spectrul nu numai în toată Polonia ci și în Bulgaria sau România. Persoanele care sunt interesate sã lucreze ca îngrijitor de persoane vârstnice pot sã ia legãtura cu noi prin e-mail, telefon sau prin pagin noastrã de web.
Consultanții noştri vor rãspunde cu siguranțã la astfel de interpelãri, iar atunci începe procesul de recrutare.