Loc de munca ingrijitoare Germania

GoWork.pl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Localizarea: Augsburg,
Cautam pentru un senior (67 de ani, 168 cm, 64 de kg) ingrijitoare. Domnul merge doar cu scaunul cu rotile, a suferit un atac cerebral si este paralizat.
Responsabilitati:

In primul rand avut grija de bunastarea pacientului, facut de mancare, spalat, curatenie si calcatul rufelor. Ingrijitoarea il va ajuta in igiena intima, baie, mancare, acompanierea la vizitele medicale, ridicat din pat la scaun si invers.

CERINTE

Cerinte :
cunostinte bune ale limbii germane
experienta in ingrijire
implicare si rabdare
fara dependente
carnet de conducere

BENEFICII OFERITE

Asiguram:
Salariatilor asiguram: cazare si mancare la locul de munca, transportul asigurat, asigurare

Gowork.pl este o agenție de recrutări poloneză care se ocupă cu recrutarea personalului din domeniul ingrijirii persoanelor vârstnice din Germania. Din anul 1995 de când agenția și-a început activitatea în acest domeniu și-a extins spectrul nu numai în toată Polonia ci și în Bulgaria sau România. Persoanele care sunt interesate sã lucreze ca îngrijitor de persoane vârstnice pot sã ia legãtura cu noi prin e-mail, telefon sau prin pagin noastrã de web.
Consultanții noştri vor rãspunde cu siguranțã la astfel de interpelãri, iar atunci începe procesul de recrutare.