Loc de munca, ingrijire doamna Sophie

GoWork.pl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Localizarea: in apropiere de Stuttgart
Doamna invarsta (90 ani, gradul III de invaliditate):foloseste umblatorul si scaunul rulant
Starea de sanatate: este dupa un infarct, dementa, Alzheimer, hipertensiune, aritmie, incontinenta urinara.
Responsabilitati:
De casa:
cumparaturi, gatire
curatenia casei
calcare si spalare
De ingrijire:
imbracare si dezbracare
ajutor in mergerea la toaleta
transfer din scaun la pat
ajutor in timpul spalarii
ajutor in timpul mancarii
acompaniere in vizitele medicale

CERINTE

Cerinte:

carnet de conducere activ
experienta in ingrijirea oamenilor bolnavi
o cunoastere buna a limbii germane
implicare si rabdare

BENEFICII OFERITE

Oferim:
loc de munca legal, asigurare
400 lei premiu pentru o plecare rapida in Germania
transport gratuie
cazare si mancare la locul de munca

Gowork.pl este o agenție de recrutări poloneză care se ocupă cu recrutarea personalului din domeniul ingrijirii persoanelor vârstnice din Germania. Din anul 1995 de când agenția și-a început activitatea în acest domeniu și-a extins spectrul nu numai în toată Polonia ci și în Bulgaria sau România. Persoanele care sunt interesate sã lucreze ca îngrijitor de persoane vârstnice pot sã ia legãtura cu noi prin e-mail, telefon sau prin pagin noastrã de web.
Consultanții noştri vor rãspunde cu siguranțã la astfel de interpelãri, iar atunci începe procesul de recrutare.