Junior Software-Developer Microsoft T-SQL/.net

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania de logistica TRANS SERVICE TEAM este in continua dezvoltare avand peste 2200 de angajati si 50 de interni si fiind unul dintre cei mai mari angajatori din regiunea Rhine-Neckar, Germania.

Aceasta angajeaza pentru sediul din Worms, Germania:

Responsabilitati:

- Alatura-te echipei noastre pentru dezvoltarea sistemelor existente;
- Responsabilitate personala pentru angajati in intregul proces de dezvoltare software;
- Dezvoltare baze de date pe Microsoft SQL Server;
- Dezvoltarea de interfete pentru sisteme IT existente intr-un mediu de baze de date;
- Contribuirea la supravegherea serverelor noastre de baze de date si aplicatii;

CERINTE

Profilul candidatului:

- Diploma de licenta in domeniul tehnologiei informatiei sau echivalent;
- Experienta 1 an in dezvoltarea aplicatiilor folosind Microsoft SQL Server Design, Visual Studio 2010 si vb.net;
- Experienta 1 an in mentenanta si optimizarea bazelor de date sub Microsoft SQL Server 2005;
- Cunostinte de dezvoltare ale aplicatiilor mobile;
- Cunostinte bune de limba germana scris si vorbit;

Exista posibilitatea de angajare si pentru candidatii cu experienta mai mica de 1 an, daca acestia intrunesc cerintele competentelor IT cerute.

Limba germana este obligatorie.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Salariu foarte atractiv, aproximativ 50.000 Eur/an (va fi discutat in etapa finala a selectiei);
- Oportunitati de training;
- Job stabil cu perspective de dezvoltare;

Cei interesati sunt rugati sa isi trimita CV-ul insotit de o scrisoare de intentie, ambele in limba romana si germana, la adresa de e-mail: recrutari.germania@gmail.com .

Mai multe detalii despre companie gasiti la adresa http://www.trans-service-team.com/de .