INTERNSHIP-URI in domeniul HOTELIER!

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Euro Staff Solution selecteaza STUDENTI pentru INTERNSHIP-URI in domeniul hotelier in SPANIA si GERMANIA! Plecari rapide! Salarii intre 300-500 Euro/luna.

In cadrul hotelurilr de 3-5* din Spania si Germania sunt disponibile urmatoarele posturi:
- Receptioneri
- Ospatari/Ospatarite
- Barmani
- Ajutoare in bucatarie (Kitchen assistants)
- Cameriste

Responsabilitati:

OSPATARI/OSPATARITE:
- primirea clientilor;
- luarea comenzilor;
- transmiterea comenzilor la bucatarie / bar;
- servirea clientilor, precum si alte responsabilitati prevazute in fisa postului.

RECEPTIONERI:
- repartizarea camerelor in functie de cerintele si solicitarile clientilor;
- transmiterea de mesaje clientilor etc.;
- centralizarea inregistrarile si munca specifica de birou, precum si alte activitati cerute de catre angajator.

AJUTOARE BUCATARIE:
- persoana selectata trebuie sa ajute la spalarea si taierea legumelor;
- intretine bucataria restaurantului, echipamentele si ustensile in stare curata si ordonata, precum si alte alte activitati cerute de catre angajator.

CAMERISTE:
- sa curete camerele, holurile si alte incaperi;
- sa curete si sa dezinfecteze baile;
- sa schimbe asternuturile in camere, precum si alte activitati prevazute in fisa postului.

Program de lucru:
6-9 ore/zi, 5 zile/saptamana, in functie de programul de internship si de posturi.

Durata contractului de angajare:
3-12 luni, in functie de programul de internship si de posturi.

In functie de programul de Internship ales si de post, SE OFERA:
- contract legal de munca pe perioada de 3-12 luni;
- salarii intre: 300-500 EURO NET/luna;
- cazarea GRATUITA;
- masa GRATUITA;
- bonus: returnarea banilor de transport in limita a 250 de Euro, la sfarsitul sezonului, in functie de program si de post;
- uniforma;
- plecare rapida.

CERINTE

Varsta minima preferata: 18
Varsta maxima preferata: 35

In functie de programul de Internship ales si de post, SE CERE:
- limba germana si engleza la nivel mediu-avansat
- limba spaniola la nivel mediu-avansat pentru unele din posturile de Receptioneri si pentru posturile din bucatarie.
- o minima experienta in domeniu constituie avantaj;
- sunt selectati si candidati care au absolvit facultatea, insa doar cu pana la maxim 5 ani de zile in urma.

Sunt necesare urmatoarele documente:
- CV in limba romana/ engleza(se va utiliza aplicatia online disponibila pe site);
- o poza tip pasaport si o poza tip 9/13 la tinuta office (se pot incarca direct pe site, completand formularul de aplicare disponibil);
- copii xerox: buletin, certificat nastere, certificat casatorie (daca e cazul), pasaport (daca aveti);
- cazier judiciar;
- adeverinta medicala de la medicul de familie, cu specificatia "clinic sanatos si apt de munca din punct de vedere psihic si fizic";
- copii xerox dupa toate diplomele de studii.

BENEFICII OFERITE

COSTURILE PROGRAMULUI DE INTERNSHIP:

Tarifele catre agentia noastra se impart astfel:
A) Tarif de procesare a dosarului: 360 RON;
B) Tarif de mediere - 150 Euro la semnarea ofertei de munca sau 300 Euro din primul salariu;
C) 150-180 Euro comision la partener, in functie de postul pentru care ati fost selectat - comisionul se plateste in momentul in care studentul ajunge in tara unde a fost selectat.