Instalatori sanitari si pentru incalzire / Electricieni / Tehnician frigotehnist aer conditionat

POD Int. Personalberatung GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
Compania POD Int. Personalberatung GmbH recruteaza de 5 ani personal din tari europene pentru o colaborare de lunga durata cu firmele germane. Lucram impreuna cu un partener local, care in colaborare cu POD preia integrarea pe piata muncii din Germania.
Candidatilor li se ofera urmatoarele servicii:
- Se ofera transportul gratuit catre Germania cu avionul sau masina personala;
- Consiliere pe o perioada de 18 luni preluata de partenerul nostru local;
- Post de lucru potrivit profilului fiecarui candidat;
- Preluarea candidatului de catre firma dupa maxim 18 luni;
- Se platesc 10,65 euro pe ora brut in primele 3 luni;
- Diurna 25 de euro pe zi net in primele 90 de zile;
- Incepand cu a patra luna se vor plati cel putin 11,50 euro in functie de prestatie si cunostintele de limba germana;
- Curs intensiv de limba germana oferit in Germania;
- Posibilitate de cazare in camera single pentru maxim 600 de euro in primele 90 de zile, incepand cu luna a patra maxim 400 de euro inclusiv costurile pentru energie electrica, gaz si apa (pentru consum normal);
- Ajutor in vederea depunerii actelor alocatiei pentru copii in valoare de 190 de euro pentru fiecare copil pe luna incepand cu a patra luna de viata a copilului (partenera nu poate castiga mai mult de 16.008 euro brut in Romania);
- Persoana de contact vorbitoare de limba romana in Germania.

CERINTE

Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- Sa fie membri ai unui stat al Uniunii Europene;
- Posesia permisului auto pentru autovehicule (3.5 t)
- Calificare si/sau mai multi ani de experienta in domeniul respectiv;
- Disponibilitatea de a lucra pe o perioada indelungata in Germania;
- Fara antecedente penale.

BENEFICII OFERITE

Va rugam sa aplicati pentru postul dorit la adresa de e-mail si sa atasati urmatoarele documente:
- CV (de preferat in limba germana sau in limba engleza);
- Certificate de calificare;
- Buletin sau pasaport;
- Permis de conducere.

Firma POD Int. Consultanță Personală GmbH (societate limitata pe acțiuni) recrutează din anul 2012 persoane specializate/calificate în lucru manual pe un termen îndelungat pentru Clienții nostri din Germania. Munca se va desfășura într-o firma respectiv Atelier/Fabrică corespunzătoare cu calificarea angajatului. În cei 5 ani de activitate am fi putut avea peste 350 de Candidați majoritatea venind din Spania spre Germania pentru oferta de muncă.