Instalator

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

IAMSAT MUNTENIA SA este o companie romano-germana ce desfasoara activitati in domeniul constructiilor si angajeaza pentru santiere atat in Romania cat si in Germania :

Instalator

Sarcini:
• Citirea planurilor de constructii/ instalatii cu notatiile specifice pentru executia sistemelor de alimentare cu apa si a sistemelor sanitare
• Taierea, fasonarea, montarea si asamblarea tevilor avand in vedere de infrastructura existenta, precum si instructiunile specifice de montaj
• Instalarea si punerea in functiune a sistemelor de alimentare cu apa, a sistemelor de ventilatie si de climatizare, cat si a sistemelor de sprinkelere si de hidranti
• Verificarea, Localizarea si repararea defectiunilor (de ex. scurgeri accidentale) si a deranjamentelor
• Repararea sau inlocuirea conductelor de apa defecte, a tevilor de canalizare infundate, a bateriilor, a dispozitivelor (ex. chiuveta)/ s.a.m.d.
• Instalarea si punerea in functiune a sistemelor de incalzire si de racire

CERINTE

Profilul DV.:
• Calificare de specialitate sau cursuri de pregatire profesionala
• Experienta ca si instalator constituie avantaj
• cunoasterea temeinica a sistemelor de distributie si de evacuare a apei in cladiri rezidentiale, comerciale si industriale
• Cunostinte temeinice a sistemelor de incalzire si de ventilatie cat si a echipamentelor specifice
• Indemanarea de a lucra cu echipamentele si sculele specifice instalatiilor (taietoare de tevi, chei reglabile, clesti, papagali)
• Bune abilitati de comunicare/ relationare interpersonala
• Un nivel ridicat de orientare catre client
• Abilitatea de a lucra individual/ independent este obligatorie
• Spirit de echipa
• Capacitate de adaptabilitate la situatii diverse
• capacitatea de a coordona executia lucrarilor este un plus
• preocupare pentru atingerea obiectivelor si atentie la detalii
• constituie avantaje: cunostinte de limba germana sau/si engleza, permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Contact
SC IAMSAT MUNTENIA SA