ingrijitori / ingrijitoare batrani - Germania

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Brains Consulting recruteaza
Ingrijitoare/ingrijitori batrani
Germania

Firma Brains Consulting cauta Ingrijitoare de batrani la domiciliu pe teritoriul Germaniei.
Locatii: pe tot teritoriul Germaniei, dar in special in sudul Germaniei (Munchen, Frankfurt, Nurnberg, Stuttgart, zona Freiburg)

CERINTE

- Candidatul / candidata trebuie sa aiba experienta in domeniul de ingrijire batrani la domiciliu minim 3 luni,
- sa vorbeasca limba Germana cel putin nivel A2 (incepator spre mediu) adica sa porte o conversatie in limba germana (sa intleaga si sa se faca intelesi).
- Varsta maxima este de 63 ani
- Constituie avantaj daca aveti diploma (certificat) de ingrijitor batrani etc

BENEFICII OFERITE

Descrierea jobului
Ingrijerea la domiciliu poate implica lucrul cu persoane in varsta sau persoane cu dizabilitati: bolnave de Altzeimer,Parkinson, cancer (faze terminale),persoane imobilizate la pat,etc.
Oferta
1. Nu se plateste nici un fel de commission sau taxa dosar de la candidati
2. Contract de munca pe perioada de minim 2 luni, in functie de optiunea candidatei/candidatului. Se poate lucra in varianta 2 luni in Germania, pauza 2 luni sau se poate lucra de exemplu 1 an de zile contract in Germania.
3. Salariu: 900 - 1300 Euro NET/luna in functie de caz, platit pana in a 15 zi din luna prin virament bancar
4. Cazare + masa asigurata la client
5. Înainte de călătorie, veți primi un chestionar, completat de către membrii clientului, cu următoarele informații: vârsta, greutatea, starea medicală (boală, dacă este cazul), precum și obligațiile dumneavoastră.
6. TRANSPORT Romania – Germania este platit initial de catre candidat, apoi va fi decontact dupa prima luna de munca in Germania (va este solicitata pastrarea tichetului de calatorie cu autocarul )

ATENTIE!!! Firma BRAINS CONSULTING NU PERCEPE NICIUN FEL DE COMISION DE LA CANDIDATI!!!

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.