Ingrijitori (asistenti) pentru batrini in Germania

Tolle Karriere

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentia de recrutare Tolle Karriere recruteaza infirmieri si asistenti medicali pentru ingrijirea batrinilor si persoanelor vulnerabile in azilurile (Nursing homes) din Germania.

Nursing home - institutie medicala sau azil cu pacienti de diferite virste, cu diferite afectiuni fizice sau psihice si care necesita ingrijire specializata.

CERINTE

Cerinte si conditii de eligibilitate:
- Diploma educatiei sau calificarii medicale ( prezenta acesteia nu este obligatorie, insa va reprezenta un avantaj).
-Cunoasterea limbii germane la nivel mediu-conversational (nivelul de B1).
Pentru specialistii calificati fara cunostinte de limba germana se vor organiza cursuri specializate.
-Primirea certificatului cu calificarea de asistent pentru ingrijirea persoanelor virstnice si vulnerabile.
- Persoana sociabila, flexibila, adaptabila, amabila.

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca:
- Medierea pe parcursul stagiului de practica in cadrul institutiei-angajator din Germania.
-Contract de munca pe o perioada de 1 an cu posibilitatea de prelungire ulterioara.
-Salarizare anuala bruta intre 13.000-15.000 euro.
-Oportunitati de calificare profesionala din contul angajatorului.
- Asigurarea medicala si sociala.
- Posibilitatea de obtinere a Blue Cardului pentru dependent (sot sau sotie)

Candidatilor, care au sustinut cu succes testul de limba germana pentru nivelul de B2 si care au trecut stagiul de practica obligatar, li se ofera mediere si sprijin in obtinerea si prelungirea permisului de sedere si permisului de munca pe teritoriul Germaniei.

Important este sa mentionati nivelele de cunoastere a limbilor straine!

Persoanele interesate sunt rugate sa expedieze CV-le pe adresa electronica: bewerbung@einetollekarriere.de

Informatie suplimentara despre companie si oferta de munca poate fi gasita pe pagina web a companiei:
www.einetollekarriere.de

DESCRIEREA FIRMEI

Compania se specializeaza in:
- Executive search
- Consultanţă în Management
- Plasarea fortei de munca in Europa
- Organizarea cursurilor de limba germana si de pregatire profesionala în Europa