Ingrijitor varstnici Germania

Job4Life

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ingrijire varstnici la domiciliu in Germania.

CERINTE

Cunostinte de limba germana nivel B1. Permisul auto (categoria B) reprezinta avantaj.

Responsabilitati:
- Asigurarea igienei corporale pentru persoanele asistate / beneficiari ( toaleta partiala sau totala ; schimbarea lenjeriei de pat si de corp , ajutor la imbracat si dezbracat ; ajutor la satisfacerea nevoilor fiziologice ) ;
- Asigurarea alimentatiei corecte : - ajutor la prepararea hranei ; alimentarea persoanei , activ sau pasiv ;
- Supravegherea administrarii tratamentului oral ;
- Efectuarea unor mobilizari active si pasive ;
- Efectuarea unor activitati si servicii menajere ( curatenie , ajutor la spalat , etc. ) strict legate de buna desfasurare a actului de ingrijire , de confortul ingrijitorului sau a persoanei ingrijite ;
- Alte servicii ( cumparaturi , achitarea unor facturi ) in limita timpului disponibil ;
- Asigurarea unei comunicari permanente cu persoana asistata , antrenarea in activitati de natura sa-i pastreze tonul psihic ;
- Observarea oricaror modificari in starea generala a persoanei ingrijite si aducerea lor la cunostinta membrilor echipei sau a serviciilor de urgenta , dupa caz ;
- Consemnarea observatiilor zilnice despre pacienti in planurile individuale de ingrijire ;
- Participa la intalnirile derulate in cadrul echipei ;
- Ingrijitorul trebuie sa respecte principiul confidentialitatii datelor si situatiilor legate de pacient . acestea vor fi comunicate numai coordonatorului de caz si doar in conditii speciale ( de exemplu care ameninta viata persoanei asistate / ingrijite ) altor persoane ( serviciul de urgenta ) ;
- Este interzis ingrijitorului sa ceara sau sa dobandeasca in vreun fel bunuri materiale , bani sau servicii de la persoanele asistate / ingrijite in urma activitatii prestate . in caz contrar se vor aplica masuri de disciplinare mergand pana la desfacerea conrtractului de munca .

BENEFICII OFERITE

Salariu negociabil individual la interviu. Cazare asigurata( la domiciliu).

DESCRIEREA FIRMEI

Selectie , consultanta si plasare forta de munca.