Ingrijitoare pentru persoane varstnice

GoWork.pl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domnul Manfred are 90 de ani, 170 cm, 70 kg. Seniorul este independent, dar ii trebuie asigurare in timpul ridicarii si mersului. Are probleme de auz. In acest moment se ocupa de el familia.
Localizarea: in apropiere de Wiesbaden.
Responsabilitati:
In primul rand pregatirea meselor, curatenie si spalarea rufelor. Dar si ajutor in ingrijirea zilnica, vegherea in timpul noptii, transfer de la pat la scaun.

CERINTE

Cerinte:
-cunoasterea limbii germane
- experienta in ingrijirea persoanelor varstnice
- carnet de conducere
- recomandari

BENEFICII OFERITE

Oferim:
loc de munca legal si sigur
salarii atractive
cazare si mancare gratuit
transport asigurat

Gowork.pl este o agenție de recrutări poloneză care se ocupă cu recrutarea personalului din domeniul ingrijirii persoanelor vârstnice din Germania. Din anul 1995 de când agenția și-a început activitatea în acest domeniu și-a extins spectrul nu numai în toată Polonia ci și în Bulgaria sau România. Persoanele care sunt interesate sã lucreze ca îngrijitor de persoane vârstnice pot sã ia legãtura cu noi prin e-mail, telefon sau prin pagin noastrã de web.
Consultanții noştri vor rãspunde cu siguranțã la astfel de interpelãri, iar atunci începe procesul de recrutare.