Ingrijitoare cu limba germana

GoWork.pl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domanei Marie ii trebuie ingrijire. Locuieste in localitatea Beckum, are 82 de ani, gradul II de invaliditate, are probleme in timpul mersului, de aceea trebuie asigurata, foloseste sau umblatorul sau caruciuorul cu rotile. Are astm.
Responsabilitati:
Ingrijitoarea se va ocupa de curatenia casei, de macare si spalatul rufelor, de cumparaturi. Domnei ii trebuie ajutor in momentul mergerii la toaleta, in timpul bailor, igienei corporale si in timpul imbracatului.

CERINTE

Cerinte:
cunoasterea cel putin conversational a limbii germane
experienta in domeniu
empatie, respect si implicare la locul de munca
bine vazut recomandari sau carnet de conducere
ingrijitoarea trebuie sa fie nefumatoare

BENEFICII OFERITE

Oferim:
Loc de munca intr-o firma stabila, salarii atractive, cazare, mancare si transport asigurat.

Gowork.pl este o agenție de recrutări poloneză care se ocupă cu recrutarea personalului din domeniul ingrijirii persoanelor vârstnice din Germania. Din anul 1995 de când agenția și-a început activitatea în acest domeniu și-a extins spectrul nu numai în toată Polonia ci și în Bulgaria sau România. Persoanele care sunt interesate sã lucreze ca îngrijitor de persoane vârstnice pot sã ia legãtura cu noi prin e-mail, telefon sau prin pagin noastrã de web.
Consultanții noştri vor rãspunde cu siguranțã la astfel de interpelãri, iar atunci începe procesul de recrutare.