Ingrijirea persoanelor varstnice in Germania

GoWork.pl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Localizarea: Wurzburg
Cautam pentru doamna Mariola ingriitoare. Are 79 de ani, 68 de kg, 154 cm. Se misca doar cu scaunul cu rotile. Are diabet, dementa si hipertensiune.
Responsabilitati: Ingrijitoarea se va ocupa de conducerea casei, de spalare si calcare, mancare si cumparaturi.

De asemenea ingrijitoarea trebuie sa se ocupe de schimbarea scutecelor, de baie, ingrijirea corporala, ajutor in mersul la toaleta, acompaniere la vizitele medicale.

CERINTE

Cerinte:
femeie cu experienta
buna stare de sanatate
fara dependente
bine vazut carnet de conducere
carnet de conducere activ
cunoasterea limbii germane la un nivel comunicativ

BENEFICII OFERITE

Oferim:
Loc de munca intr-o firma stabila, cazare, mancatr transport asigurat, coordinator

Gowork.pl este o agenție de recrutări poloneză care se ocupă cu recrutarea personalului din domeniul ingrijirii persoanelor vârstnice din Germania. Din anul 1995 de când agenția și-a început activitatea în acest domeniu și-a extins spectrul nu numai în toată Polonia ci și în Bulgaria sau România. Persoanele care sunt interesate sã lucreze ca îngrijitor de persoane vârstnice pot sã ia legãtura cu noi prin e-mail, telefon sau prin pagin noastrã de web.
Consultanții noştri vor rãspunde cu siguranțã la astfel de interpelãri, iar atunci începe procesul de recrutare.