Ingrijire batrani in azil - Germania

Dremo Personaldienstleistung

13-12-2019 | EXPIRA LA 29-12-2019

RESPONSABILITATI

Suntem pe piața muncii de 20 de ani și colaborăm cu mai multe companii din Germania. Vă așteptăm în echipa noastră!

Domeniul de activitate:

- îngrijirea personală a rezidenților
- igiena corporală, inclusiv igiena intimă
- ajutor la îmbrăcare și dezbrăcare a rezidentului
- ajutor la alimentarea și hidratarea rezidentului
- ajutor la deplasare

CERINTE

- mai mulți ani de experiență profesională ca îngrijitor de bătrâni la domiciliu, în spital sau în azil și/sau un curs de calificare
- cunoștințe de limba germană la nivel de comunicare (A2-B1), cunoașterea limbajului de specialitate (solicitantul trebuie să comunice independent la locul de muncă, să înțeleagă sarcina, să o execute conform instrucțiunilor, să descrie problema)
- cunoștințe în îngrijirea persoanelor cu deficiențe fizice și psihice
- capacitate de a lucra în schimburi – fără schimb de noapte
- flexibilitate de a lucra în orice regiune a Germaniei
- permis auto și mașină personală – constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- domenii de activitate interesante și variate în cadrul detașărilor de lungă durată
- un salariu lunar în mărime de aproximativ 1.500-1.900 euro.
- prime de concediu și de Crăciun
- contribuții la pensia ocupațională
- sporuri mari pentru orele suplimentare și de noapte (25%), pentru munca în zilele de duminică (50%) și în zilele de sărbătoare legală (100%)
- haine de lucru gratuite
- diurnă neimpozabilă pentru cheltuielile de transport
- cazare gratuită

V-am trezit interesul? Atunci așteptăm cu nerăbdare CV-ul Dvs.!

DESCRIEREA FIRMEI

Furnizor de resurse umane și servicii de personal din Saxonia, Germania.
Declaratia noastra de confidentialitate: https://www.dremo.com/ro/service/protectia-datelor/

Interviu online

Ca sa aplici la acest job trebuie sa raspunzi la intrebarile interviului.