Ingrijire batrani in azil - Germania

Dremo Personaldienstleistung

20-09-2019 | EXPIRA LA 20-09-2019

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem pe piața muncii de 20 de ani și colaborăm cu mai multe aziluri renumite din Germania. Dacă sunteți o persoană sociabilă și empatică, vă așteptăm în echipa noastră!

Domeniul de activitate:

- îngrijirea personală a rezidenților
- igiena corporală, inclusiv igiena intimă
- ajutor la îmbrăcare și dezbrăcare a rezidentului
- ajutor la alimentarea și hidratarea rezidentului
- ajutor la deplasare

CERINTE

- mai mulți ani de experiență profesională ca îngrijitor de bătrâni la domiciliu, în spital sau în azil și/sau un curs de calificare
- cunoștințe de limba germană la nivel de comunicare, cunoașterea limbajului de specialitate (solicitantul trebuie să comunice independent la locul de muncă, să înțeleagă sarcina, să o execute conform instrucțiunilor, să descrie problema)
- cunoștințe în îngrijirea persoanelor cu deficiențe fizice și psihice
- capacitate de a lucra în schimburi – fără schimb de noapte
- flexibilitate de a lucra în orice regiune a Germaniei
- empatie
- abilități de comunicare
- capacitate de reacție, fiabilitate și de a lucra în echipă
- permis auto și mașină personală – constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- un contract de muncă pe perioadă nedeterminată cu o companie germană
- pachet social complet
- cazare gratuită
- salariu tarifar atractiv –1.500-1.800 euro net - mărimea salariului depinde de orele lucrate, clasa de impozitare și locul detașării
- prime de concediu și de Crăciun
- organizarea cazării și a deplasărilor
- sporuri pentru orele suplimentare, lucrul în zilele de odihnă și pe timp de noapte

V-am trezit interesul? Atunci așteptăm cu nerăbdare CV-ul Dvs.!

Protecția datelor cu caracter personal este foarte importantă pentru noi. Vă rugăm să luați cunoștință cu declarația de confidențialitate, ce o gasiti pe pagina noastră la rubrica: Protectia datelor

DESCRIEREA FIRMEI

Furnizor de resurse umane și servicii de personal din Saxonia, Germania.
Declaratia noastra de confidentialitate: https://www.dremo.com/ro/service/protectia-datelor/