Ingrijire batrani in azil - Germania

Dremo Personaldienstleistung

25-04-2019 | EXPIRA LA 27-04-2019

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania DREMO Personaldienstleistung GmbH angajeaza ingrijitori de batrani dedicati si sarguinciosi, in sectorul ingrijire si asistenta a persoanelor varstnice din caminele de batrani.

Domeniul de activitate:

realizarea ingrijirii de baza
ajutor in mobilizarea si activitatile pacientilor
respectarea si implementarea normelor de igiena
realizarea insarcinarilor
documentarea activitatilor desfasurate

CERINTE

pregatire profesionala ca ingrijitor batrani, infirmier sau asistent medical (m/f)
minim 6 luni experienta in domeniul stationar (azil sau spital) - constituie un avantaj
mai mulți ani de experiență la îngrijirea persoanelor vârstnice la domiciliu
cunostinte de limba germana - A2-B1, cunoasterea limbajului de specialitate - solicitantul trebuie sa comunice independent la locul de munca, sa inteleaga sarcina, sa o execute conform instructiunilor, sa descrie problema
capacitate de a lucra de sine statator si cu atentie
rezistenta fizica
disponibilitate, fiabilitate si capacitate de a lucra in echipa
cunostinte informatice de baza

BENEFICII OFERITE

un contract de munca pe durata nedeterminata cu o companie germana
asigurari sociale si salariu tarifar atractiv
prime de concediu si Craciun, plati pentru orele suplimentare
imbracaminte de lucru gratuita (la necesitate)
in jur de 2.300-2.500 euro net (marimea concreta a salariului va fi stabilita de agentul responsabil in baza evaluarii generale si a interviului cu dvs)

INTREBARI LEGATE DE OFERTA
Doamna Natalia Botnaru
Programul de lucru:
Lu-Vi 7:30-16:30

Protecția datelor cu caracter personal este foarte importantă pentru noi. Vă rugăm să luați cunoștință cu declarația de confidențialitate, ce o gasiti pe pagina noastră la rubrica: Protectia datelor

DESCRIEREA FIRMEI

Furnizor de resurse umane și servicii de personal din Saxonia, Germania.
Declaratia noastra de confidentialitate: https://www.dremo.com/ro/service/protectia-datelor/