Inginer Electrotehnica/Automatizari

ALFA-HORIZONT

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

 Loc de muncă în Germania, zona Stuttgart
 Numai candidați care caută un angajament de medie sau lungă durată
 Schimbarea domiciliului pe lungă durată sau definitivă în Germania
 Specializare în Germania printr-un curs de programator pentru proiectare de software pentru automate programabile PLC și panouri de vizualizare industriale tip SIEMENS
 Proiectare de software pentru PLC care comandă echipamentul industrial al clientului
 Punerea în funcțiune a sistemelor industriale, adaptarea programelor PLC
 Deplasări la clienți pentru intervenții la echipamentul livrat
 Desen tehnic în domeniul proiectării de scheme electrice

CERINTE

 Licenţiat al unei Universități Tehnice de specialitate:
electrotehnică, automatizări, software pentru industrie
 Experiență cu echipament de automatizări industriale constituie un avantaj
 Constituie avantaj familiarizarea cu sistemele de comandă PLC și CNC
 Cunoștințe de limbă germană, cel puțin nivel de bază
 Cunoștințe avansate de MS-Office

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- prime si bonusuri conform realizarilor