Inginer_automatizari_IT_Germania

ALFA-HORIZONT

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

SPECIALIST PROIECTARE / PROGRAMARE
SISTEME INDUSTRIALE MES (Manufacturing Execution Systems)

Punem la dispozitie locuri de munca cu angajare directa intr-o firma Germana din zona
de NORD a Germaniei, zona HANOVRA. Firma activeaza in domeniul automatizarilor industriale cu proiecte pentru firme cunoscute la nivel international, printre care si BOSCH si VOLKSWAGEN.
Clientul nostru intentioneaza infiintarea unei noi echipe de specialisti cu cunostinte diversificate.
Descrierea postului:
- Consultanta, proiectare, programare de solutii MES
- Instalarea si configurarea sistemelor MES
- Roll-Out al modulelor de software si Service-Packs
- Service -Trouble Shooting prin remote sau la client, la fata locului

CERINTE

Cunostintele profesionale trebuie pozitionate
in unele din domeniile enumerate mai jos:
- Nivel ridicat de dezvoltarea profesionala si de disponibilitate pentru invatare
- Cunostinte in domeniul comunicatiei – XML
- Cunostinte dezvoltate in domeniul programarii - C++ / C#
- Cunostinte in domeniul Client/Server - Arhitecturi
- Cunostinte de utilizare Windows Server 2008/2012
- Baze de date SQL – planificare, administrare, analiza
- Cunostinte de engleza tehnica, de specialitate, vorbit si scris
- Cunostinte de limba Germana reprezinta un avantaj

Domenii de experienta cautate de firma angajatoare:
- Administrator baza de date
- Tehnician de automatizari / Inginer de automatizari / Programator PLC
- Microsoft Certified Engineer MSCE, cu specializari CISCO
- Programator de Software cu specializarea in sisteme informationale pentru productie
- Studii suplimentare IPMA (Nivelul D sau superior)

BENEFICII OFERITE

Beneficii oferite:
- Oportunitati de dezvoltare profesionala – Specializari oferite de angajator
- Contract de munca pe perioada nedeterminata cu angajare directa la firma Germana

alfa - Horizont, specializată in resurse umane, recrutează personal calificat în România, în special pentru industria constructoare de maşini din Germania.

alfa- Horizont România,înregistrată la Oficiul Național al Registrului Comerțului, având cod unic de înregistrare 33382845, este parte a companiei alfa-Horizont GmbH & Co. KG din Germania,iar aceasta are ca scop realizarea unei legături profesionale între România și Germania, asigurând un proces de recrutare bazat pe respectarea intereselor atât ale clienților cât și ale candidaților.

Datorită legăturilor create cu reprezentanții companiilor angajatoare, vă garantăm accesul într-o firmă de succes, cu deschidere către noi colaborări cu specialiști din afara teritoriului german.

Oferim candidaților tot suportul pentru integrarea în sistemul social german, sprijinim și luăm parte la toate demersurile necesare unei temeinice activități și colaborări în Germania, și de asemenea oferim consultanță pe parcursul întregului proces de recrutare.