Germania!Îngrijitori de bătrâni!Salarii atractive!

GoWork.pl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Îngrijitorul/rea se va ocupa de conducerea casei, ca și pregătirea meselor, cumpărături, având grijă de curățenia casei, și de asemenea dar, de asemenea pentru a oferi sprijin Domnului în viața lor de zi cu zi, cum ar fi: ajutor în toaleta de diminteața și seara, schimbarea pampersului - chiloților, spălare, îmbrăcare, dezbrăcare, transferul de la scaun cu rotile la pat, ajutor în consumarea meselor , vizite la medic.przenoszeniu z wózka na łóżko, pomoc przy jedzeniu towarzyszenie w wizytach u lekarza.
Cerințe:
suficiente cunoștințe de limba germană
experiență în îngrijirea unei persoane în vârstă
răbdare cu o altă persoană

CERINTE

Data plecării: 01.05.2015
Domnul Horst are 87 de ani, locuiește în casă de mai multe familii. Are invaliditate de gradul III.
Alzheimer și demența nu îi permite funcționarea pe deplin. De multe ori este antipatic, confuz și uită multe lucruri. Domnul se mișcă cu ajutorul scaunului cu rotile. îi trebuie ajutor și asigurare, în fiecare zi stă culcat în pat. Suferă de incontinentă urinară , așa că îngrijitoarul/rea va trebui să îl schimbe pampersul-chiloții.

BENEFICII OFERITE

muncă legală și sigură
salariu atractiv
lucru adaptat la predispozițiile și așteptările candidaților
garantăm cazare și mâncare
acoperirea costurilor de călătorie în ambele părți
oferim coordinator și sprijinirea echipei noastre

Persoanele interesate vă rugăm a trimite email la adresa recrutare@gowork.pl sau otilia.matica-szatkowska@gowork.pl
Asteptăm CV-urile dumneavoastră!

Gowork.pl este o agenție de recrutări poloneză care se ocupă cu recrutarea personalului din domeniul ingrijirii persoanelor vârstnice din Germania. Din anul 1995 de când agenția și-a început activitatea în acest domeniu și-a extins spectrul nu numai în toată Polonia ci și în Bulgaria sau România. Persoanele care sunt interesate sã lucreze ca îngrijitor de persoane vârstnice pot sã ia legãtura cu noi prin e-mail, telefon sau prin pagin noastrã de web.
Consultanții noştri vor rãspunde cu siguranțã la astfel de interpelãri, iar atunci începe procesul de recrutare.