GERMANIA - Asistenți Medicali Generaliști

Dr. Holldorf Consult GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dr. Holldorf Consult GmbH este o agenție de recrutare din Koln, Germania.

În numele unui grup de clinici germane căutăm în prezent, Asistenți Medicali Generaliști din România.

Veți avea contact direct cu un angajator german.

În acest sens puteți folosi serviciile noastre absolut GRATUIT, deoarece noi suntem plătiți în întregime de către grupul de clinici germane.

CE OFERIM

* Posibilitatea de a alege din mai mult de 30 de locații în toată Germania.

* Experiență și acomodare profesională din partea asistenților medicali străini.

* Cazare și masă gratuite, în primele luni, în căminul pentru personalul spitalului.

* Plata după salariul tarifar german (identic cu colegii germani!)

* Organizarea și desfășurarea interviurilor la telefon și video cu viitorul angajator.

* Rambursarea costurilor de călătorie în cazul unei probe de lucru în Germania și posibilități de cazare gratuite prin intermediul angajatorului.

* Sprijin în recunoașterea profesională în Germania.

Așteptăm să vă cunoaștem!

Echipa Dr. Holldorf Consult GmbH

CERINTE

Cele 3 CONDIȚII ale dumneavoastră

* Studii absolvite de Asistent medical generalist în România.

* Cunoașterea limbii germane la nivelul B2. – Pe de altă parte, dacă nu vorbiți încă limba germană, aplicați cu încredere pentru a obține bursa de studiu pentru limba germană, pe care o oferă acest grup de clinici.

* Interesul de a trăi și a lucra cât mai mult în Germania.

BENEFICII OFERITE

Posibilitate de ore suplimentare, schimburi de noapte, weekenduri lucrate.

Deplasare în Germania plătită de angajator înainte de semnarea contractului - masă, cazare, transport pentru 3-5 zile.

Companie din Germania, recrutează asistenți medicali pentru Germania, cu nivel B2 al limbii germane.

Locurile de muncă sunt oferite într-un lanţ de spitale din Germania de dimensiune medie - peste 25 de clinici în toată Germania.

Contracte pe perioada nedeterminată, angajare directă cu angajatorul german, fără muncă temporară, fără taxe ascunse. Candidaţii români câştigă la fel de mult ca şi candidaţii germani datorită contractului oficial de muncă. Schema de plată: diferă în funcţie de regiune, însă în cazul acestui segment de piaţă se bazează pe contractul de muncă.

Se oferă facilitare și suport în procesul de aplicare pentru acreditarea profesională ca asistent medical (acreditare ce îţi permite să iei salariul complet de “Gesundheits- und Krankenpfleger”).

Unii angajatori plătesc călătoria şi cazarea când candidaţii călătoresc în Germania pentru interviuri & câteva zile de pregătire(3-5 zile) .

Claudius-Dornier-Strasse 5b
50829 Köln
Deutschland/Germania
E-Mail: info@asistent-medical-in-germania.de