Fizioterapeut - Germania

P.I.N. Personal

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati specifice:
-examinarea somatofuncțională a pacientilor, prin utilizarea observației, instrumentelor/tehnicilor/scalelor specifice de evaluare somatofuncțională
- stabilirea nevoii de intervenție specifică și elaborarea planului fizioterapeutic
- acordarea asistenței terapeutice și profilactice pentru prevenirea alterării funcției, a limitărilor de activitate și a restricțiilor de participare
- acordarea asistenței fizioterapeutice
- aplicarea activităților specifice de fizioterapie, tehnici efectuate cu ajutorul instrumentelor/aparatelor/instalațiilor corespunzătoare

CERINTE

-cunostinte de limba germana, cel putin nivelul B1
-o persoana dinamica, dornica sa lucreze in echipa
-avantaj: studiile deja recunoscute in Germania (nu neaparat obligatoriu)

BENEFICII OFERITE

-contract de muncă legal în Germania
-concediu platit
-asigurare medicală
-salarizarea se negociaza in functie de studii, experienta si cunostintele de limba germana

DESCRIEREA FIRMEI

Ein Unternehmen der SK Business Group GmbH
In Kooperation mit R.U.N | E.M.C | IKTUO.

"www.globologo.com - be a social traveller, not a tourist!"