Farmacist - Germania, zona Köln

tw.con. GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este un lanț de farmacii din zona Köln, Germania.
Atmosfera de lucru este plăcută, printre angajați fiind mulți colegi care provin din străinătate, ceea ce face mai ușoară integrarea dvs.
Puteți trăi într-o zonă plăcută, în vecinătatea imediată a metropolelor Köln și Düsseldorf.
Vă puteți bucura de ofertele culturale la cel mai înalt nivel, infrastructura este excelentă, la mai puțin de 100 km aveți trei aeroporturi mari (Köln, Düsseldorf, Dortmund) cu legături excelente nu doar spre România, ci și în întreaga lume. Profitați de o locație situată în „inima Europei”, de unde puteți ajunge cu trenul la Paris (3 ore), Amsterdam (2,5 ore), Bruxelles (1 oră) și chiar Londra (5 ore).

Pentru acest client căutăm doi

Farmaciști

CERINTE

• Studiul de farmacie absolvit
• Cunoștințe de limba germană min. B2
• Dorința de a trăi și a profesa în Germania

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru vă oferă:

• Mediu și condiții de lucru plăcute
• Salariu corespunzător și gărzi plătite
• Program de lucru regulat, 40 ore/săptămână

Avantajele dvs.:
• Beneficiați de serviciile noastre în mod GRATUIT
• Ne ocupăm de toate formalitățile necesare angajării Dvs. (recunoașterea dreptului de liberă practică, etc)
• Veți avea sprijinul nostru pe parcursul întregului proces de recrutare și integrare la noul loc de muncă

Vă rugăm, să trimiteți CV pe e-mail: jobs@twcon.de.
Pentru întrebări și detalii, vă stăm la dispoziție la telefon: 021 5692520.

tw.con. este o societate germană specializată în plasarea de forță de muncă înalt calificată, în special Medici, Farmaciști, Ingineri și Specialiști IT din diferite state EU pentru Germania.

Pentru mai multe informații, vă rugăm, vizitați pagina noastră în limba română: www.twcon.ro.