ELECTRICIENI, INSTALATORI, LACATUSI, SUDORI, OPERATORI CNC - Germania

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

BRAINS CONSULTING recruteaza URGENT personal calificat si cu experienta:
PERSONAL CALIFICAT – Germania
(ELECTRICIENI, INSTALATORI, LACATUSI, SUDORI, STRUNGARI, FREZORI, OPERATORI CNC)

Numar pozitii vacante: 50
Locatii: diferite locatii din Germania
Full time, Nr. Ore de munca/saptamana: minim 35

RESPONSABILITATI:
- responsabilitati specifice de domeniul industrial, munca se va desfasura in interiorul cladirilor iar in cazul santierelor este in exterior

CERINTE

CERINTE:

-experienta de cel putin 1 an in domeniu
-cursurile de calificare reprezinta un avantaj
-limba germana la nivel conversational reprezinta un avantaj in selectia si acceptarea cu prioritate a candidatilor pentru aceste locuri de munca
Se accepta si candidati fara cunostinte de limba germana pentru locurile de munca sezoniere.

FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:

Salarizare
Salariu: 9,85 Euro brut / ora (1733 Euro brut/ luna) + plata orelor suplimentare

Calcul salariu aproximativ (fara ore suplimentare si diurna):
8ore X 22 zile X 9,85€/ ora = 1733,6 € - impozitarea se face in functie de clasa fiecaruia, in cazul nostru de obicei se aplica calasa de impozitare 1 (persoane necastorite sau casatorite dar care locuiesc la adrese diferite) pentru aceasta clasa slariul net ar fi de app 1250€ /luna

Un venit minim salarial net plus diurna este de 2018 €/luna – fara ore suplimentare

In cazul in care mai mult de 15% din activitate se desfasoara in intervalul 23.00 si 06.00 primesc 25% in plus neimpozabil, pentru lucrul duminica 50% in plus neipozabil iar pentru sarbatorile legale 100% in plus neipozabil

Diurna:
45€ pentru fiecare zi de luni pana joi, iar pentru ziua de vineri 12€. In cazul in care se lucreza si sambata se primeste si pentru ziua de vineri 45€ si 12€ pentru sambata
Calculul ar fi urmatorul:
Diurna 4 zile (luni-joi) X 4 saptamani = 45€/zi = 720€
1 zi (vineri) X 4 saptamani = 12€/zi = 48€
Total pe luna 768 € – neimpozabili!

Asigurare medicala platita de angajator

Trnsportul RO – Germania este platit de catre angajat.

Masina proprie constitue un avantaj! Nu este obligatorie, dar ajuta la deplasare mai ales cand deplasarea se face intre locurile de munca (pentru deplasare cu masina proprie se primeste 10€ / 100 km)

Concediu anual: 20 zile

ATENTIE!!! Se va sustine un interviu in limba germana cu reprezentantii firmei angajatoare in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului.Candidatii care au cunostinte de limba germana au prioritate in procesul de selectie pentru ocuparea locurilor de munca vacante.

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.