Dispecer / Disponent Transport/ Coordinator logistica

ARCO Personalvermittlung & Büroservice GbR

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Urmarirea derularii comenzilor de transport,
• mentinerea relatiilor cu beneficiarii (in limba engleza, germana si romana),
• efectuare de rapoarte si monitorizarea prin sistemul de urmarire a autovehiculelor,
• evidente precise a activitatii,
• legatura directa cu compartimentul financiar

CERINTE

- fire analitica, responsabil/a, cu abilitati de comunicare, gandire proactiva,
- cunostinte operare PC, MS Office, Internet.
- Experienta in domeniu constituie avantaj
- persoana doritoare sa lucreze in Germania pe o perioada indelungata
- permis de conducere si masina proprie (constituie un avantaj)
- Aptitudinii: limba germana –nivel mediu – B1, Engleza _B2
- Fiabilitate absoluta si capacitatea de a lucra independent
- Grad ridicat de flexibilitate, performanță și orientare echipa

BENEFICII OFERITE

• Loc de munca permanent la o firma renumita din jud. Tuttlingen
• Norma intreaga
• Contract de munca in conformitate cu normele germane
• Contractul va fi incheiat direct cu angajatorul, in Germania
• Pachet salarial oferit: de la 2.500 EUR /brut
• Salarizarea depinde de pregatirea si experienta profesionala
• Siguranta, discretie, profesionalism

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii de consultanta
Intermediere Personal
Servicii de secretariat