Curs de calificare

acrobat Gmbh

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mergeti cu noi pe o noua cale!

Cautam persoane care sunt dispusi sa faca o calificare in domeniul metale!

- Sunt dotati tehnic și doresc să lucreze permanent în Germania?
- Nu au calificare recunoscuta în Germania sau care nu a lucrat de mult timp in calificarea lui?
- Detin competențe în limba germană nivel A2 sau mai bun

Atunci sunteti persoana potrivita pentru noi!

Cautam mai multi muncitori (m / f), pe care ii pregatim teoretic, practică in domeniul metale, care vor fi angajati la clienți noștri.

Sistemului de calificare:

- Mai multe module, fiecare a câte 5 luni
- 8 săptămâni: lecții de teorie în domeniul metal
- 6 săptămâni: Practică
- 3,5 săptămâni: Workshop interculturale (muncă în Germania, Kultura etc.)
- 4,5 săptămâni: Curs de limba Germana (+ termeni tehnici)

CERINTE

Cerințe de intrare TN:

- nivelul de limbă A2
- fond de imigranți, inclusiv Europa de Est
- persoane fără o educație

Start: 11/9/17 sau 01.01.18 trebuie să raportam Candidatii la agenția de ocupare forta de munca (Agentur für Arbeit).

BENEFICII OFERITE

- plata costurilor cu trenul sau autobuzul la Offenburg vor fi preluate de noi.
Pentru inceperea cursului trebuie sa fie cel putin 8 candidati.

Costurile pentru candidați !
- costurile cazarii, apartament cu 2-3 camere bucataria, baia la comun
300-400€pe persoana.
- sau pensiune (Gasthaus) o camera si bucataria si baia la comun 250-300€/luna.

Castig:
 De la 1000 € net pe parcursul modulului si dupa,
aproximativ € 1.500 - € 2.000 net, în funcție de locul de munca

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV-ul

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de recrutare.