Coordonator departament productie in companie farmaceutica, in Germania

ANTAL International Network - Iasi office

Job expirat

RESPONSABILITATI

Denumire pozitie: “Coordonator departament productie in companie farmaceutica"
Locul de munca: Dreieich (Landul Hessen, langa Frankfurt am Maine - 12km), Germania

Principalele sarcini implicate in aceasta pozitie:
- conduce colectivul departamentului productie; imparte si atribuie sarcinile de zi cu zi, in cadrul colectivului pe care il coordoneaza;
- ofera indrumare si formare profesionala subalternilor, cu privire la aspectele tehnice ale postului, promoveaza cele mai bune practici si verifica respectarea conformitatii cu standardele si procedurile de lucru;
- furnizeaza rapoarte cu date sintetice privind starea activitatii departamentului pe care il conduce;
- responsabil pentru producerea in conditii de siguranta, eficienta si conform procedurilor, a produselor din plasma;
- urmareste toate aspectele legate de fabricatie prin monitorizarea sistemelor de automatizare a productiei - SPS;
- urmareste perioadele de inlocuire ale anumitor piese si consumabile ale echipamentelor, procesele de setare/reglare a parametrilor acestora, a perioadelor de curatare si intretinere;
- se ocupa ca locurile de munca din departamentul de productie corespund standardelor de siguranta si protectie a muncii, si asigurare conformitatii calitatii produselor fabricate, prin respectarea normelor de bune practici de fabricatie, din domeniul farmaceutic, in vigoare - (Good Manufacturing Practices - GMP);
- urmareste ca sarcinile de zi cu zi ale colectivului coordonat se desfasoara intr-un mediu curat si aseptic;
- monitorizeaza datele de intrare si de proces din ciclul de fabricatie prin intermediul sistemelor automatizate de control al productiei;
- urmareste si inregistreaza posibilele defecte ale echipametelor de productie pentru a sprijini echipele de depanare si mentenanta tehnica;
- monitorizeza si inregistraza in datele referitoare la practicile de fabricatie - GMP, in documentele si sistemele special prevazute, cu precizie, acuratete si la zi;

Tipul contractului: contract permanent de munca, dupa o perioada initiala de proba de 6 luni;
Timp de lucru: schimburi 12 ore / care alterneaza atat ziua cat si noaptea;

CERINTE

Cerinte candidati:
Studii:
- diploma de licenta sau echivalenta in chimie, farmacie sau biochimie;
- o buna cunoastere a limbii germane - nivel intermediar minim (B1)
- o buna cunoastere a limbii engleze - nivel intermediar minim (B1)

Experienta profesionala:
- experienta anterioara de lucru minim 2 ani intr-o firma de productie din industria farmaceutică, pe o pozitie de supervizare sau coordonare;
- cunostinte generale privind practicile si procedurile "camera curata / clean room" si este familiarizat cu normele bunele de bune practici de fabricatie, in vigoare - Good Manufacturing Practices - GMP din domeniul farmaceutic;

ANTAL International Network - este o companie o prezență internațională, care activează în domeniul selectiei si recrutarii de persoanal, care are sediul central in Londra, Marea Britanie. ANTAL este lider în regiunea Europa, Orientul Mijlociu, Africa și Asia (EMEA & Asia), în serviciile de tip international executive search și de selectie de personal.

Cifrele noastre care vorbesc pentru noi: ANTAL are o prezență pe 5 continente, în 30 de țări, și peste 100 de birouri - reprezentanțe locale, și peste 1000 de experți în recrutare,
specializată pe recrutarea de talente într-o amplă gamă de sectoare de activitate și de categorii profesionale.

În cei peste 22 de ani de activitate, încă de la începuturile activității în 1993, în plan global, ANTAL International a servit peste 6.000 de clienți, desfășurând peste 100.000 de proiecte de recrutare, în 75 de țări, și a oferit serviciile sale de selecție de recrutare, o gamă complexă de soluții de recrutare de personal, de la metodele de recrutare - directă / țintită - de tip "head-hunting"/executive - search, precum și cele de tip "contingency" de selecție de recrutare de candidați.

Specialiștii companiei ANTAL International combină cunoștințele lor de recrutare, abilitățile de căutare și identificare a candidaților, metodologiile de tip "headhunting" și selectie, cu cunoștințele și experiența din industriile și domeniile de activitate ale clienților, pentru a oferi servicii de calitate și cu valoare adăugată: adaptate și particularizate la specificul propriu de activitate al fiecărui client.

ANTAL are capacitatea de a oferi servicii inovative si moderne de căutare si recrutare de personal, în orice proiect de recrutare, prin oferirea către clienți a celor mai bune practici și expertize, acumulate de compania ANTAL International Network la nivel global, prin oferirea de consultanță, informații, cunoștințe și experiență acumulate din întreaga sa rețea globală de reprezentanțe, in toate sectoarele economice de activitate, într-un extinsă gama de tipuri de joburi și beneficiind și de expertiza transversală multi-geografică.

În România ANTAL International Network are birouri în 3 orașe mari, după cum urmează: București, Timisoara și Iași.

Biroul ANTAL International Network din Iași, cu cei 4 Consultanti Seniori acoperă prin serviciile sale Nordul și Estul României în toate sectoarele de activitate și pentru toate categoriile de profesionale - locuri de muncă.

Urmariți toate oportunitațile noastre prostate periodic pe:
www.facebook.com/antal-iasi si pe https://www.antal.com/job-search.

ANTAL 5 continente - o singură viziune: Identificarea Talentelor !