Consilier/ consultant/ agent imobiliar

REAL ESTATE & RESIDENCE Limited

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitățile generale includ următoarele:

- Prospectarea și monitorizarea pieței imobiliare în regim online ;
- Oferirea de consultanța imobiliara clienților existenți precum și identificarea de noi potențiali clienți;
- Introducerea clienților și proprietăților în baza de date și updatarea periodică a informațiilor;
- Promovarea ofertelor companiei;
- Asistarea procesului de vânzare/cumpărare/închiriere, până la închiderea tranzacției;
- Menținerea unei bune relății cu clienții companiei ;

CERINTE

- Experiența pe piața imobiliară reprezintă a fi un avantaj, nu este obligatorie;
- Abilități de comunicare și negociere;
- Persoana organizata, responsabila și punctuala;
- Persoana sociabila;
- Persoana proactiva și orientata către rezultat;
- Cunoștințe operare calculator;
- Limba engleza, germană nivel mediu - alte limbi vorbite vor fi considerate un avantaj, nu sunt obligatoriu.

BENEFICII OFERITE

- Salariul fix și comisioanele se discută la interviu;
- Se oferă posibilitatea reala de avansare în cadrul companiei;
- Condiții optime pentru desfășurarea activității, regim Home Office, la distanță ;
- Instruire permanenta în tehnici de vânzare/negociere;

- Contract de munca în Germania.

Agenția imobiliară REAL ESTATE & RESIDENCE Limited reprezentată a fi o companie în activa sa dezvoltare pe piața imobiliară internațională, este o companie cu capital străin cu statut și sediul general în Germania, se promovează oferirea serviciilor de înaltă calitate, se oferă servicii în vânzări și închirieri de bunuri imobiliare rezidențiale și spați comerciale. În prezent extindem piața de afaceri pe plan internațional cautam personal calificat din România. Se anunță admiterea la postul de agent imobiliar la distanță.